Łukasz Szewczyk17.12.2019 (14:17)brak komentarzy

Auto Świat rusza z internetową platformą "Dobry warsztat"

Redakcja Auto Świata rusza z nową, długofalową akcją prokonsumencką mającą na celu skuteczną pomoc w wyborze właściwego warsztatu samochodowego. "Dobry Warsztat" to ogólnopolska platforma, która ma nie tylko ułatwić użytkownikom znalezienie serwisu najlepiej spełniającego ich oczekiwania, ale także pomóc profesjonalnym warsztatom w dotarciu do klientów.
Auto Świat rusza z internetową platformą "Dobry warsztat"
Rynek warsztatów w Polsce jest bardzo różnorodny. Obok siebie funkcjonują producenci i warsztaty mechaniczne różnej klasy i o różnych specjalizacjach. Świadczenie usług naprawczych oraz sprzedaż produktów motoryzacyjnych muszą być oparte na zaufaniu. Polacy szukają rekomendacji w różnych źródłach, zanim zdecydują się na wybór warsztatu samochodowego, a większość z nich zadecyduje o ponownej wizycie tylko, jeśli jakość usługi była naprawdę satysfakcjonująca. Długofalowym celem uruchomienia serwisu dobrywarsztat.pl jest stworzenie platformy, na której znajdą się właśnie warsztaty sprawdzone przez klientów oraz godne polecenia.
- Mimo olbrzymiej oferty usług związanych z motoryzacją, kierowcy wciąż mają problem ze znalezieniem warsztatu, który znajduje się w pobliżu, jest godny zaufania i poradzi sobie z wykonaniem potrzebnej usługi. Platforma Dobry Warsztat ma to zmienić. Naszą ambicją jest nie tylko stworzenie narzędzia do wyszukiwania warsztatów - chcemy też pokazać klientom, jakiego poziomu obsługi mogą oczekiwać od nowoczesnych i profesjonalnych serwisów, a właścicielom warsztatów dać miejsce, w którym będą mogli pochwalić się jakością swoich usług - mówi Piotr Szypulski, redaktor Auto Świata.

Obok rozbudowanej wyszukiwarki serwisów samochodowych, platforma dostarczy odwiedzającym merytorycznych i wartościowych treści: przedstawia rozwiązania najczęstszych problemów związanych z eksploatacją aut, w przyszłości ma pozwalać na ustalenie terminu wizyty i zlecenie wyceny naprawy, jak również ma umożliwiać dzielenie się opiniami na temat jakości i skuteczności usługi w danym warsztacie. Natomiast warsztaty, w ramach obecności na dobrywarsztat.pl, będą mogły zaistnieć w świadomości kierowców jako godne polecenia, co daje szansę na skuteczne dotarcie ze swoją ofertą do zainteresowanych klientów. Wsparcie warsztatów samochodowych oraz zapewnienie najwyższego stopnia komfortu kierowcom i pasażerom, dzięki dostarczaniu najwyższej jakości części, to najważniejsze z celów serwisu.

Od nowego roku w serwisie, poza porcją wiedzy przydatnej użytkownikom aut i mechanikom, znajdą się również konkursy dla Internautów.


Partnerami serwisu są ProfiAuto oraz ZF Aftermarket.

Projektowi towarzyszą materiały redakcyjne w tygodniku Auto Świat oraz na autoświat.pl, jak również kampania w social mediach, display oraz mobile. Akcja będzie także wspierana działaniami promocyjnymi w mediach Ringier Axel Springer Polska