Łukasz Szewczyk03.01.2020 (10:03)3 komentarze

Twórca ASZdziennika dyrektorem kreatywnym Gazeta.pl

Do zespołu portalu Gazeta.pl dołączy Rafał Madajczak, twórca serwisu ASZdziennik.pl, dotychczas dyrektor kreatywny w Grupie naTemat. W Agorze obejmie nowe stanowisko - dyrektora kreatywnego Gazeta.pl.
Rafał Madajczak / fot. Agencja Gazeta
Rafał Madajczak / fot. Agencja Gazeta
Dyrektor kreatywny marki Gazeta.pl to nowe stanowisko w segmencie Internet Agory, które jest łącznikiem pomiędzy redakcją oraz działami marketingu i sprzedaży. - Nie da się dziś robić wielkiego marketingu w oderwaniu od contentu. W mijającym roku udało nam się razem z partnerami stworzyć i wypromować Ostatni "Twój Weekend" - jak się okazało najczęściej nagradzaną akcję w historii polskiej reklamy. To powód do dumy, ale też zobowiązanie do dalszego działania. Rafał Madajczak jest jedną z najbardziej kreatywnych postaci w świecie polskich mediów, jestem pewien, że będziemy mogli razem z nim realizować kolejne ciekawe akcje na styku redakcji z marketingiem i sprzedażą - mówi Michał Rutkowski, dyrektor marketingu Gazeta.pl.
Rafał Madajczak będzie odpowiadał za tworzenie i nadzorowanie całokształtu działań mających na celu realizację strategii komunikacji portalu i budowanie wizerunku marki Gazeta.pl. Jako dyrektor kreatywny portalu będzie uczestniczył m.in. w przygotowywaniu koncepcji i w realizacji projektów komercyjnych i content marketingowych. W nowej roli będzie współpracował z Michałem Rutkowskim, dyrektorem marketingu Gazeta.pl.

- Bardzo się cieszę, że dołączę do Gazeta.pl. Moim zdaniem, to dziś najbardziej progresywny duży portal w kraju, z dynamicznym zespołem, któremu ciągle chce się walczyć o więcej i realizować niestandardowe pomysły - mówi Rafał Madajczak.

Rafał Madajczak jest twórcą najpopularniejszego polskiego serwisu satyrycznego ASZdziennik.pl, który od 2014 roku należy do portfolio Grupy naTemat (Glob360). Jego znak rozpoznawczy to żartobliwe wpisy o fikcyjnych wydarzeniach, które nawiązują do bieżących spraw politycznych, gospodarczych i sportowych. Rafał Madajczak był redaktorem naczelnym witryny, a w listopadzie 2018 roku objął funkcję dyrektora kreatywnego oferty naTemat360.

Przed dołączeniem do Grupy naTemat Rafał Madajczak pracował jako dziennikarz w "Rzeczpospolitej" i "Przekroju". Ponadto współtworzył serwis satyryczny o polityce Pardon.pl i był scenarzystą "Rozmów w tłoku" - części programu "Szymon Majewski Show" w telewizji TVN.

To nie jest ASZdziennik - Rafał Madajczak naprawdę dołączy do Gazeta.pl.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Michnik już nawet nie udaje :D
 4  
Dlaczego gadasz sam ze sobą?
 2  
"żartobliwe wpisy o fikcyjnych wydarzeniach"

Ma to swoją nazwę - fake news.
 0