Łukasz Szewczyk10.01.2020 (21:00)brak komentarzy

"Zabawa, zabawa", "Projekt Koliber", "Menocchio"- filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in "Zabawa, zabawa", "Projekt Koliber" czy "Menocchio".
Kadr filmu "Zabawa, zabawa"
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Dom, który zbudował Jack" (10 stycznia). Jack to z jednej strony piekielnie inteligentny wielbiciel dobrej sztuki, a z drugiej bezwzględny morderca, który traktuje zamordowane przez siebie ciała jako artystyczne eksponaty. Mężczyzna z każdą zbrodnią udoskonala swój krwawy warsztat i jak reżyser na planie filmowym, ustawia zwłoki w konkretnych pozach, aby następnie je sfotografować. Lars von Tier stworzył dzieło, które wymaga od widza mocnych nerwów ale także otwartej głowy, aby później wynagrodzić to z nawiązką.
W sobotę premiera filmu "Zabawa, zabawa" (11 stycznia). Dorota to 40-letnia prokurator, która pije, aby nie zwariować. Niestety od czasu do czasu zdarza jej się popełnić niewielkie wykroczenia pod wpływem alkoholu, które ukrywa z pomocą immunitetu oraz wpływowego męża. Magda to studentka, która lubi często i intensywnie imprezować. Mimo wszystko udaje jej się zdobywać świetne oceny i radzić sobie w pracy, więc nikt nie robi jej wyrzutów z powodu nadużywania alkoholu. Teresa jest z kolei szanowanym chirurgiem, a zarazem ordynatorką szpitala dziecięcego, która nie odmawia sobie alkoholu nawet w pracy. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?

W niedzielę "Zięć mojego życia" (12 stycznia). Stéphane (Kad Merad) zawsze marzył o synu. Niestety razem ze swoją żoną Suzanne (Julie Gayet) mają jedynie trzy córki. Wszystkie są piękne i inteligentne. Niespełnionemu mężczyźnie udaje się znaleźć sposób na poradzenie sobie z rozczarowaniem. Otacza ojcowską opieką partnerów swoich córek. Traktuje ich jak synów, zupełnie nie dostrzega ich wad i stara się spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Tymczasem Alexia (Pauline Étienne), jego najmłodsza córka, zamierza rozstać się z Thomasem (Guillaume Labbé), znakomitym zawodnikiem rugby, i związać z młodym lekarzem. Jej ojcu stanowczo się to nie podoba. Próbuje wymóc na córce, by pozostała przy Thomasie, którego darzy szczerym uwielbieniem.

W piątek HBO fianł trzeciego sezonu polskiego serialu "Wataha" (10 stycznia). Na granicy nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Projekt Koliber" (12 stycznia). Dwóch kuzynów z Nowego Jorku Vincent (Jesse Eisenberg) i Anton (Alexander Skarsgård) ma już dość bycia pionkami swojej szefowej - bezdusznej Evy Torres (Salma Hayek). Mężczyźni zamierzają postawić nowojorską giełdę na głowie. Ich marzeniem jest położenie kabla światłowodowego pomiędzy Kansas a New Jersey, co pozwoliłoby im zyskać kilka milisekund przewagi w cyfrowym handlu i zarobić miliony. Bohaterowie stawiają wszystko na jedną kartę z nadzieją, że uda im się dopiąć swego. Intrygujący thriller z nominowanymi do Nagrody Akademii Salmą Hayek i Jesse'm Eisenbergiem oraz wyróżnionym Złotym Globem Alexanderem Skarsgårdem w rolach głównych.


Cinemax
Cinemax
W piątek na antenie Cinemax "ZOO" (10 stycznia). Karen (Zoë Tapper) i John (Edward Speleers) stracili radość w swoim związku w chwili, kiedy dowiedzieli się, że nie mogą mieć dzieci. Teraz ich życie przypomina wegetację na granicy rozwodu. Kiedy jednak świat zaczyna pogrążać się w chaosie z powodu pandemii, która zamienia ludzi w zombie, para musi zacząć razem działać. Zamykają się w mieszkaniu i czekają na ratunek. Kiedy świat stoi nad przepaścią, Karen i John próbują wskrzesić utraconą miłość. Oryginalny komediodramat z elementami horroru autorstwa niesztampowego Antonio Tubléna (The Amazing Death of Mrs Müller). Doskonale zrealizowana i ciekawa pod względem wizualnym produkcja portretuje małżeństwo na granicy rozpadu w czasach apokalipsy.

Sobotnią premierą Cinemax2 będzie film "Pauza" (11 stycznia). Elpida (Stella Fyrogeni) jest sfrustrowaną gospodynią domową w średnim wieku, która żyje u boku despotycznego męża. Samotna i zagubiona w swoich pragnieniach kobieta trwa w smutnej monotonii. Pewnego dnia jej rutyna zostaje przerwana za sprawą przystojnego robotnika... Dojrzały debiut pochodzącej z Cypru reżyserki Toni Mishiali przedstawia portret psychologiczny kobiety w średnim wieku, którą zmaskulinizowana i przesiąknięta egoizmem kultura stara się wypchnąć na margines. Obraz jest swego rodzaju krytyką patriarchatu i obieranych przez kobiety i mężczyzn ról w społeczeństwie.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Vox Lux" (12 stycznia). W 1999 roku nastoletnia Celeste (Raffey Cassidy) doświadcza tragedii, która winduje ją na szczyty sławy i robi z niej gwiazdę muzyki pop. Od tamtej pory dziewczyna jest na świeczniku, a jej kariera rozwija się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. W 2017 roku dorosła Celeste (Natalie Portman) planuje swój powrót na szczyt, wydając płytę pt. "Vox Lux". Wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Lwem Jutra młody, charyzmatyczny i wzbudzający kontrowersje reżyser Brady Corbet przedstawia pełne przepychu studium fenomenu gwiazd popu i pokazuje ich wpływ na współczesne społeczeństwo.

Natomiast w Cinemax2 "Menocchio" (12 stycznia). Włochy, końcówka XVI wieku. Zagrożony przez rozkwit protestantyzmu Kościół rzymskokatolicki inicjuje Inkwizycję. Stary i uparty młynarz o imieniu Menokio (Marcello Martini), który pochodzi z zagubionej w górach małej wioski Friuli, postanawia sprzeciwić się nowemu porządkowi. Oskarżony o herezję ignoruje błagania przyjaciół i rodziny i zamiast uciekać, staje przed sądem. Zmęczony wszechobecną przemocą i niesprawiedliwością Menokio jest przekonany, że jest równy każdemu biskupowi, inkwizytorom, a nawet papieżowi. Naiwnie wierzy, że jego czyny i słowa odmienią Kościół i ludzi go tworzących. Dramat historyczny przywołujący czasy Świętej Inkwizycji. Historia obrazu opowiedziana jest z punktu widzenia odważnego młynarza, który postanowił przeciwstawić się wszechwładnej instytucji.