Łukasz Szewczyk14.01.2020 (9:19)brak komentarzy

Nowy serial z Hugh Laurie w roli głównej. "Avenue 5" w HBO i HBO GO (wideo)

Nowy serial komediowy HBO "Avenue 5", którego pomysłodawcą jest Armando Iannucci, opowie o niedalekiej przyszłości, kiedy turystyka kosmiczna prężnie się rozwija i podróżne po Układzie Słonecznym są na wyciągnięcie ręki.
Nowy serial "Avenue 5" w HBO GO i HBO / Fot. HBO
Nowy serial "Avenue 5" w HBO GO i HBO / Fot. HBO
Akcja najnowszego serialu HBO "Avenue 5" toczy się w niedalekiej przyszłości. Podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki.
W roli głównej w produkcji występuje Hugh Laurie jako Ryan Clark - pewny siebie i czarujący kapitan luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5, którego pasażerowie mają do swojej dyspozycji wykwintną restaurację, taras widokowy i lekcje jogi. W pierwszym odcinku turystyczny prom kosmiczny Avenue 5 wyrusza w trwającą osiem tygodni podróż dookoła Saturna i wszystko wydaje się być dopięte na ostatni guzik. Kiedy jednak na pokładzie niespodziewanie dochodzi do awarii, Ryan i jego załoga muszą uspokajać niezadowolonych pasażerów i znaleźć sposób, żeby poradzić sobie z nieoczekiwanym rozwojem wydarzeń na statku, do czego powinni być, ale nie są, przygotowani.

Obok Hugh Lauriego (zdobywcy Złotego Globu za główną rolę w serialu "Dr House") w serialu występują: Josh Gad jako miliarder Herman Judd, czyli człowiek, który firmuje swoją twarzą i nazwiskiem spółkę Avenue 5, Zach Woods jako Matt Spencer - szef działu obsługi klienta, Rebecca Front jako obdarzona silną wolą pasażerka Karen Kelly, Suzy Nakamura jako Iris Kimura, prawa ręka Judda, Lenora Crichlow jako inżynierka Billie McEvoy, Nikki Amuka-Bird jako Rav Mulcair - szefowa centrum kontroli misji oraz Ethan Phillips jako Spike Martin, entuzjasta aeronautyki i były astronauta.

Pomysłodawcą serialu jest Armando Iannucci, który wraz Simonem Blackwellem i Tony'm Rochem jest autorem scenariusza. Wszyscy trzej pełnili także obowiązki producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi serialu "Avenue 5" są Kevin Loader oraz Will Smith, obowiązki producenta współwykonawczego pełnił Peter Fellows. Producentem jest także Steve Clark-Hall.

Armando Iannucci jest autorem scenariusza, reżyserem i producentem wielu głośnych telewizyjnych i radiowych produkcji komediowych. Stworzony przez niego serial komediowy HBO "Figurantka" zdobył liczne nagrody, w tym trzy statuetki Emmy dla najlepszej produkcji komediowej. W 2017 roku Armando Iannucci wydał książkę o muzyce klasycznej "Hear Me Out" oraz napisał scenariusz i wyreżyserował czarną komedię "Śmierć Stalina", która była nominowana w dwóch kategoriach do nagrody BAFTA i zdobyła Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej komedii.Premiera serialu HBO "Avenue 5" odbędzie się w HBO i HBO GO 20 stycznia 2020 roku. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO emisja zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 21.10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze.