Łukasz Szewczyk14.01.2020 (10:00)brak komentarzy

Podróż po niezwykłych wyspach tropikalnych w nowej serii BBC Earth

W lutym 2020 roku kanał BBC Earth zaprosi widzów w podróż po niezapomnianych wyspach tropikalnych.
"Niezwykłe wyspy tropikalne" w BBC Earth / Fot. BBC
"Niezwykłe wyspy tropikalne" w BBC Earth / Fot. BBC
Trzy wyjątkowe wyspy: Madagaskar, Borneo, Hawaje. Każda stanowi zamknięty ekosystem, odcięty od lądu, bogaty w niezwykłe gatunki i niesamowitą kulturę. Wyspy te są jednymi z najbardziej podatnych na zmiany klimatu miejsc na Ziemi i stanowią swoisty wyznacznik stanu zdrowia naszej planety.
Seria BBC Earth "Niezwykłe wyspy tropikalne" wnikliwie bada przyrodę, historię i kulturę tych wyjątkowych miejsc.Ekstremalnie zróżnicowane warunki panujące na Madagaskarze przyczyniły się do ewolucji unikalnych na skalę światową zwierząt, w tym m.in. lemurów. Borneo jest domem dla najdziwniejszych form życia na świecie - pływających małp, latających węży i gigantycznych mięsożernych roślin - tylko najbardziej wytrwali mogą przetrwać w jej dżunglach i wysokich górach. Kolonizacja przez człowieka odizolowanych wysp, które tworzą Hawaje, była natomiast największym wyzwaniem dla dzikiej przyrody zamieszkującej ten archipelag, choć dla wielorybów, albatrosów czy gąsienic, którym udało się przetrwać, jest to prawdziwy raj.

Seria ukazuje naukowców walczących o ochronę tych cennych ekosystemów w obliczu wyzwań środowiskowych, z którymi ludzkość będzie się mierzyć w nadchodzących latach oraz podkreśla, że problemy z jakimi mierzą się te odległe światy są nam obecnie bliższe niż kiedykolwiek wcześniej.

Premiera serii "Niezwykłe wyspy tropikalne" już 2 lutego 2029 roku o godzinie 11.00 na antenie BBC Earth.