Łukasz Szewczyk14.01.2020 (14:40)brak komentarzy

"Stumptown" i druga część 10 sezonu "The Walking Dead" - premierowy luty na antenie FOX

Premierowy luty na antenie FOX to druga część dziesiątego sezonu "The Walking Dead". Drugą premierą lutego jest "Stumptown", opowiadający o trudach pracy niekonwencjonalnej detektyw z Portland.
Ekipa serialu "Stumptown" / Fot. FOX
Ekipa serialu "Stumptown" / Fot. FOX
Oparty na serii powieści graficznych o tej samej nazwie, "Stumptown" ukazuje przygody Dex Pariosem, silnej, asertywnej i bystrej weteranki armii, która ma skomplikowane życie miłosne, długi hazardowe i brata w Portland, którym musi się zająć. Umiejętności wyniesione z wojska czynią ją świetnym prywatnym detektywem, ale jej zuchwały, nieskruszony styl bycia sprawia, że jest celem dla przestępców, a lokalna policja nie chce z nią współpracować. W roli głównej możemy podziwiać aktorski kunszt Cobie Smulders, która wciela się w niesforną panią detektyw. W serialu występują również Jake Johnson, Michael Ealy, Camryn Manheim, Adrian Martinez, Tantoo Cardinal oraz Cole Sibus. Serial został stworzony przez Jasona Richmana i wyreżyserowany przez Jamesa Griffithsa.
Cobie Smulders zdradziła kilka szczegółów na temat swojej bohaterki: -- Dex to skomplikowana kobieta, która nie przeprasza za to, kim jest. Cierpi na zespół stresu pourazowego, z którym sobie nie radzi. Ma problemy z alkoholem i z hazardem. To osoba, która żyje chwilą.

Nie tylko Dex zwróci uwagę widzów Stumptown, jak twierdzi aktor Jake Johnson: -- W Stumptown nie ma postaci, która nie byłaby interesująca i nie miałaby ciekawej historii. Widzowie na pewno będą chcieli śledzić losy bohaterów, tak jak ja. W serialu jest wszystko: napięcie, zabawa i romans.

Emisja premierowych odcinków serialu "Stumptown" w poniedziałki o godzinie 21.05 (od 3 lutego 2020 roku) na antenie FOX.

Dziesiąty sezon "The Walking Dead" / Fot. FOX
Dziesiąty sezon "The Walking Dead" / Fot. FOX
To nie koniec premier. "The Walking Dead" wraca z drugą odsłoną najnowszego sezonu i przyniesie wiele odpowiedzi na pytania dręczące widzów po poprzednich odcinkach. Zarówno Gamma (Thora Birch), jak i córka Alfy, Lydia (Cassady McClincy), ostatnio widziana, gdy wchodziła sama na terytorium matki, będą miały duży wpływ na pozostałą część dziesiątego sezonu.

-- Myślę, że w pierwszej połowie sezonu Alfa w jakiś sposób wygrała i w tym momencie jest 1:0 dla niej. Powrót na drugą połowę będzie ekscytujący po tym, jak Lidia uciekła sama i nie wiemy, gdzie jest. Jaka będzie reakcja Gammy, która wie, że Lydia jednak żyje? Część naszych postaci jest uwięziona w jaskini. Pod koniec sezonu jest wiele znaków zapytania -- powiedziała producentka wykonawcza Denise Huth podczas premierowego pokazu drugiej części dziesiątego sezonu.

Przypomnijmy, że w ostatnim odcinku przed przerwą Carol (Melissa McBride), Daryl (Norman Reedus), Aaron (Ross Marquand) i inni zostali otoczeni przez Szeptaczy, wpadając w pułapkę Alfy (Samantha Morton).

-- Uwięziliśmy grupę ludzi w jaskini pełnej Szeptaczy, więc musimy opowiedzieć tę historię. To z pewnością będzie duża część kontynuacji dziesiątego sezonu. Granica została przekroczona przez obie strony. Były te akty wojny, a więc sprawy przybierają na sile bardzo, bardzo szybko. W pewnym sensie dochodzimy do wielkiego konfliktu między Szeptaczami a ludźmi -- powiedziała producentka wykonawcza i główna scenarzystka serialu Angela Kang

Premierowe odcinki drugiej części dziesiątego sezonu "The Walking Dead" w poniedziałki o godz. 3.30 w nocy, czyli półgodziny po północy. Powtórki w poniedziałki o godz. 22.00 (od 24 lutego 2020 toku) na antenie FOX.