Łukasz Szewczyk17.01.2020 (11:02)1 komentarz

Opole 2020 w TVP: "Hulali w Opolu", "A po nocy przychodzi dzień", premiery i debiuty

57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki potrwa od 5 do 8 czerwca 2020 roku i będzie transmitowany przez Telewizję Polską.
Opole
Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski podpisali porozumienie roczne dotyczące szczegółów organizacji 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.
- Na festiwal w Opolu należy patrzeć w perspektywie szerokiej oferty programowej Telewizji Polskiej. W ciągu ostatnich 4 lat pracy Zarządu TVP udało się stworzyć kilka formatów, które na stałe wpisały się już w kalendarz polskiej muzyki rozrywkowej. Festiwal w Opolu dopełnia ten różnorodny repertuar i stanowi perłę w koronie bogatej oferty Telewizji Polskiej - powiedział Jacek Kurski, Prezes TVP. Dodał, że udało się zbudować formułę festiwalu otwartego, przekraczającego gatunki muzyczne i balansującego pomiędzy rodzajami muzyki o zróżnicowanej estetyce tak, by było to wydarzenie, które przyciąga widzów o różnej wrażliwości i potrzebach.

Prezydent Miasta Opole Arkadiusz Wiśniewski podkreślił, że Festiwal, organizowany wspólnie z Telewizją Polską, jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i muzycznym roku. - To jest misja, którą pełni zarówno TVP, jak i Miasto Opole. To także najpiękniejsze chwile dla polskiej kultury. Zapraszam do udziału w bogatej ofercie i atrakcjach, jakie miasto przygotowuje w tym czasie dla gości i publiczności festiwalu - dodał Arkadiusz Wiśniewski.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się w piątek, 5 czerwca 2020 r. koncertem "Wielka Gala - Od Opola do Opola". Podczas Gali uhonorowani będą najciekawsi artyści minionego roku, a także ci, którzy w 2020 obchodzą jubileusz pracy scenicznej. Pierwszy dzień zakończy koncert "Debiuty". Drugiego dnia "Premiery" i piosenka literacka "A po nocy przychodzi dzień... czyli nadzieje poetów". W niedzielę, 7 czerwca w trzygodzinną niezapomnianą podróż do przeszłości zabierze widzów koncert "Hulali w Opolu". Publiczności zostaną przypominane utwory, które powstały specjalnie na festiwal lub były wykonane na deskach Amfiteatru tylko raz, a mimo to przeszły do historii polskiej piosenki. 57. KFPP zakończy "Scena Alternatywna", organizowana w poniedziałek 8 czerwca przez TVP Kultura.

W najbliższym czasie Telewizja Polska rozpocznie nabór do koncertów: "Debiuty" i "Premiery". Wyboru dokona Rada Artystyczna Festiwalu, czyli przedstawiciele TVP, Opola, dziennikarze muzyczni i artyści.

Komentarze (1 - 1 z 1)

O pole!
To bede oglondal. Pole to moje klimaty.
 5