Łukasz Szewczyk20.01.2020 (9:59)brak komentarzy

Wypych i Mohr w obsadzie drugiego sezonu polskiego serialu AXN "Znaki"

W drugim sezonie "Znaków" widzowie zobaczą Barbarę Wypych i Rafała Mohra. Na ekranie pojawią się obok m.in. Andrzeja Konopki, Heleny Sujeckiej, Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik i Heleny Englert. Premiera najnowszej polskiej produkcji AXN przewidziana jest na wiosnę 2020 roku.
Barbara Wypych w obsadzie drugiego sezonu serialu AXN "Znaki" / fot. Wojciech Nekanda
Barbara Wypych w obsadzie drugiego sezonu serialu AXN "Znaki" / fot. Wojciech Nekanda
Barbara Wypych wciela się w Kaję, żonę jednego z głównych bohaterów serialu. Wypych grała m.in. w filmie Filipa Bajona "Panie Dulskie" i "Powidokach" Andrzeja Wajdy. Zagrała też m.in. w serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku" i w "Stuleciu Winnych".
Rafał Mohr w obsadzie drugiego sezonu serialu AXN "Znaki" / fot. Wojciech Nekanda
Rafał Mohr w obsadzie drugiego sezonu serialu AXN "Znaki" / fot. Wojciech Nekanda
Rafał Mohr gra Twerskiego - przedstawiciela amerykańskiej korporacji, który w Sowich Dołach musi załatwić pewną tajemniczą sprawę. Widzowie znają aktora m.in. z filmu "Pitbull. Ostatni pies", "Kler" czy z serialu "Pierwsza miłość".

"Znaki" to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w malowniczych plenerach Gór Sowich. Po latach od tajemniczego zabójstwa studentki, dochodzi do kolejnych zbrodni. W 2. sezonie podążamy za historią zaginięcia córki komisarza Treli, a później także jej przyjaciółki. W niewyjaśnionych okolicznościach znika również para podróżników. Prowadzone są ciągłe poszukiwania. Śledztwo jednak zbacza z torów, gdy komisarz dowiaduje się kto odpowiada za zaginięcie jego jedynego dziecka. Zło w Sowich Dołach nie śpi, a dziwnymi zdarzeniami żyją ogarnięci strachem mieszkańcy miasteczka. Serial to gatunkowe połączenie kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

W drugim sezonie ponownie zagrali m.in. Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Mirosław Kropielnicki, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Rafał Cieszyński, Helena Englert, Magdalena Żak i Paulina Gałązka.

Serial wyreżyserowali Jakub Miszczak i Monika Filipowicz. Za scenariusz drugiego sezonu odpowiadają Wojciech Miłoszewski, Błażej Przygodzki, Katarzyna Berenika Miszczuk i Marzena Podgórska.

Pierwszy sezon "Znaków" swoją premierę miał w październiku 2018 roku w AXN. Premiera drugiego sezonu planowana jest na wiosnę 2020 r. w AXN.