Łukasz Szewczyk21.01.2020 (11:04)9 komentarzy

Więcej żużla w nSport+. Platforma Canal+ z wyłącznymi prawami do 1 Ligi

Canal+ nabył w ramach przetargu organizowanego przez Polski Związek Motorowy wyłączne prawa telewizyjne do transmisji rozgrywek 1. Ligi Żużlowej w sezonach 2020 - 2024. Do tej pory rozgrywki pokazywały kanały Polsat Sport i Eleven Sports.
1 liga
Rozgrywki będą transmitowane na antenie szeroko dostępnego kanału nSport+. Kibice zobaczą tam dwa najlepsze mecze w każdej kolejce sezonu zasadniczego, wszystkie mecze rundy finałowej oraz powtórki, skróty i dedykowany rozgrywkom magazyn podsumowujący aktualną kolejkę.
- Polska jest prawdziwym zagłębiem żużla, a sukcesy naszych zawodników są tego najlepszym potwierdzeniem. Cieszymy się mogąc oddać 1. Ligę Żużlową w ręce Canal+, który od wielu lat udowadnia, że jest gwarancją wysokiej jakości realizacji i promocji polskiego żużla. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z oferty Canal+, co pozwoli na dalsze rozwijanie tych rozgrywek - mówi Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego

- 1. Liga Żużlowa jest zapleczem najlepszej żużlowej ligi świata i ma bez wątpienia gigantyczny potencjał do dalszego rozwoju. Już w kwietniu będziemy mogli przenieść nasze ponad siedmioletnie doświadczenia z promocji rozgrywek PGE Ekstraligi na kolejne stadiony, na czym skorzystają nie tylko wszyscy kibice, ale również całe środowisko polskiego żużla - mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce

Canal+ wyprodukuje wszystkie transmisje meczów sezonu zasadniczego w standardzie minimum ośmiu kamer, w tym z wykorzystaniem kamery rejestrującej tzw. beauty shot oraz powtórkami w trybie slow motion. Mecze rundy finałowej zostaną wyprodukowane dodatkowo w standardzie minimum dziesięciu kamer, a na wybranych meczach pojawią się drony typu racer podążające za zawodnikami oraz tzw. krany kamerowe. Wszystko po to, aby widzowie przed telewizorami mogli jeszcze mocniej odczuwać emocje towarzyszące zawodom żużlowym.

- Od lat ustalamy najwyższe standardy transmisji żużla nie tylko na rynku krajowym, ale także międzynarodowym, produkując sygnał telewizyjny z większości wydarzeń rozgrywanych w ramach cyklu Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations. Od nowego sezonu technologie telewizyjne Canal+ oraz jedni z najlepszych komentatorów i ekspertów żużla zawitają na stadiony 1. Ligi Żużlowej, tworząc dla kibiców zupełnie nowy standard realizacji tych rozgrywek - mówi Michał Jarocki, dyrektor sportowy Canal+ w Polsce

Wszystkie mecze transmitowane na antenie nSport+ będą komentowane prosto ze stadionu. W przerwach między biegami widzowie zobaczą dodatkowo rozmowy i analizy ze specjalnego studia umiejscowionego bezpośrednio na stadionie. Kamery i mikrofony reporterów nSport+ będą również towarzyszyć zawodnikom m.in. w parku maszyn.

Pierwsza runda sezonu 2020 rozgrywek 1. Ligi Żużlowej rozpocznie się już 4 kwietnia. Transmisja tylko w nSport+.

W nSport+ będzie można również niezmiennie śledzić rozgrywki PGE Ekstraligi. Zgodnie z terminarzem rozgrywek, najlepsza żużlowa liga świata powróci na antenę nSport+ 5 kwietnia.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Brawo!
Ale może już czas zmienić nazwę kanału nSport+.
Platformy "n" nie ma już dawno, a nazwa nSport+ nie kojarzy się z Platformą Canal+.
 15  
Nudny sport.
 10  
A na mieli na byc prawa jak nic nie ma juz dobrania bo ma polsat lub tvp a do CANAL+ to byle co nie ma sie czym cieszyc nuda
 8  
Liga Mistrzów. Prawa telewizyjne na lata 2021 - 2024

iga Mistrzów w polskiej telewizji.

Ciekawie będzie w Polsce. Polsat zapłacił w 2018 roku za Ligę Mistrzów około 130 milionów euro. Pokonał Canal+Polska , który wcześniej płacił około 90 mln euro. Brak dokładnych danych ponieważ w telewizje w Polsce nie ujawniają kwot płaconych za prawa sportowe. Ale nie jest tajemnicą fakt , że Polsat znacznie przepłacił za prawa. Oglądalność Ligi Mistrzów , szczególnie w fazie grupowej , nie jest wysoka. Zwycięzcę przetargu w Polsce poznamy w 2020 roku.

W przetargu wystartuje tylko dwóch poważnych graczy : Polsat i Canal+. A może dogadają się i podzielą prawami telewizyjnymi do Ligi Mistrzów ?
 1  
Brawo dla c+ za umowę 5lat.
Tym bardziej liga dostępna dla dużej ilości kibiców ( nie pikników z marudzeniem że nuda itp ) dzięki transmisji w nsport+ gdzie większość tv kablowej lub cyfrowej posiada w ofercie za niewielkie pieniądze.
Najlepsza liga świata w połączeniu z 1 ligą Speedwaya i GP to konkretna oferta czarnego sportu.
Nie nudny handball w TVP za wyjątkiem dwóch drużyn
 2  
coś mi się zdaje, że praw do SGP nie będzie, bo weźmie je eurosport
 3  
Nie macie wrażenia, że wejście Eleven do Polski było kontrolowane tylko po to by podbić ceny?

A i tak czerwoni teraz tracą prawa i przejmuje je Canal+ na nowo
 1  
To, że nSport nie jest już dodawany do pakietu Start w Platformie Canal+ to jest jakieś nieporozumienie.
 1  
Szkoda. PZM podjął złą decyzję o sprzedaży praw C+.
Żużel powinien być promowany, a co za tym idzie udostępniany, nawet odpłatnie, ale szerszej publiczności, tj. emitowany na kanale, który jest dostępny na wszystkich platformach.
Nie ma co ukrywać, nikt z kibiców nie podpisze umowy z kolejnym dostawcą usług dla jednego kanału czy nawet dla jednego meczu kolejki.
 0