Łukasz Szewczyk22.01.2020 (19:04)brak komentarzy

Puchar Świata w Zakopanem na żywo w Eurosporcie

Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Dawid Kubacki powalczy o trzecie zwycięstwo i dziewiąte podium zawodów Pucharu Świata z rzędu
Puchar Świata w Zakopanem na żywo w Eurosporcie
Kamil Stoch / Fot. Eurosport / Getty Images
Kamil Stoch / Fot. Eurosport / Getty Images
Oczekiwania kibiców przed konkursami w Zakopanem są bardzo rozbudzone. Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni jest także rekordzistą Wielkiej Krokwi, choć w indywidualnych konkursach Puchar Świata nie stanął jeszcze w Zakopanem na podium. Aż pięć razy robił to natomiast Kamil Stoch, który cztery razy był na skoczni im. Stanisława Marusarza najlepszy, a raz zajął trzecie miejsce. Polacy mają także bardzo dobre wspomnienia z konkursów drużynowych rozgrywanych w ostatnich latach - od 2016 roku zajmowali kolejno trzecie, drugie, pierwsze i trzecie miejsce.
W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczymy dziewięciu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Adama Niżnika. Nie wiadomo natomiast, kto wystąpi w konkursie drużynowym obok trzech pewniaków - Kubackiego, Stocha i Żyły.

Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo piątkowe kwalifikacje, sobotnie zawody drużynowe i niedzielny konkurs indywidualny - za każdym z komentarzem Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta. Reportem na miejscu będzie Kacper Merk, a ekspertami w studio na Wielkiej Krokwi m.in. Jakub Kot i Krzysztof Biegun.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

Piątek (24 stycznia):
• godz. 17:00: kwalifikacje

Sobota (25 stycznia):
• godz. 15:30: konkurs drużynowy

niedziela (26 stycznia):
• godz. 15:45, konkurs indywidualny