Łukasz Szewczyk24.01.2020 (11:41)brak komentarzy

Premiera "Inkarno" w Teatrze Telewizji

Teatr Telewizji zaprasza na komedię kryminalną Kazimierza Brandysa w reżyserii debiutującej w Teatrze Telewizji Leny Frankiewicz pt. "Inkarno". W obsadzie zobaczymy m.in. Krzysztofa Zarzeckiego, Jana Englerta, Gabrieli Muskały, Jana Frycza i Wiktorii Gorodeckaj.
Kadr ze spektaklu "Inkarno" / Fot. TVP
Kadr ze spektaklu "Inkarno" / Fot. TVP
"Inkarno" to utwór Kazimierza Brandysa, którego akcja toczy się w klinice dla nerwowo chorych. Historia opowiadana jest z lekkim przymrużeniem oka. Placówką zawiaduje nieco demoniczny Profesor, który próbuje diagnozować i leczyć swoich pacjentów opracowaną przez siebie metodą "Inkarno". Granice między normalnością a chorobą czy zaburzeniem wydają się płynne i nieokreślone. Problemy z przeszłości wypływają na teraźniejszy stan świadomości i trudno określić granice miedzy normalnością a chorobą. Każdy z pacjentów pragnie zmiany, ucieczki przed własnym życiem.
Tekst Kazimierza Brandysa w rzeczywistości traktuje o nieoczywistym statusie nerwowo chorych, o grze, jaką oni sami podejmują z losem, ale także o manipulacjach, jakimi podlegają ze strony personelu medycznego.

Spektakl "Inkarno" jest debiutem w Teatrze Telewizji uznanej reżyserki teatralnej Leny Frankiewicz. Sztuka powstała we wnętrzach naturalnych i plenerach. Opowiadana historia toczy się w latach 60 ubiegłego wieku i towarzyszy jej świetna muzyka jazzowa.

Premiera Teatr Telewizji "Inkarno" w poniedziałek (27 stycznia 2020 roku) o godz. 21.00