Łukasz Szewczyk24.01.2020 (11:52)brak komentarzy

Azoomee i nadawca kanału Da Vinci łączą się. Powstanie silna grupa medialna z ofertą dla dzieci

Firma medialna Da Vinci Media z siedzibą w Berlinie, w której ofercie znajduje się kanał telewizyjny dla dzieci ogłosiła, że została przyjęta przez spółkę Azoomee z siedzibą w Londynie.
Da Vinci
Oferta spółki Da Vinci Media obejmuje kanały telewizyjne edukacyjne i cyfrową aplikację i jest skierowana do dużej grupy głodnych wiedzy najmłodszych widzów na całym świecie. Połączone spółki będą dysponować bogatą biblioteką gier i filmów dla dzieci, które uczą i bawią. Nowo powstała grupa, która będzie funkcjonować pod dwoma markami "Azoomee" i "Da Vinci Kids" będzie docierać do ponad 45 milionów abonentów za pośrednictwem linearnych kanałów telewizyjnych i aplikacji mobilnych w ponad 150 krajach świata. Przejęcie jest kluczowym krokiem w kierunku globalnej ekspansji grupy.
- Spółka Azoomee opracowała wewnętrznie bardzo elastyczną, wyróżnioną wieloma nagrodami cyfrową platformę, z której można korzystać na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do Internetu, w każdym miejscu na świecie. Bardzo cieszymy się, że dostarczamy widzom z różnych krajów treści edukacyjne premium za pośrednictwem naszej zaawansowanej technologicznie platformy - mówi prezes Douglas Lloyd.

- Dystrybucja jest kluczowa dla partnerów, którzy zajmują się udostępnianiem naszych treści. Podpisana umowa zapewnia nam globalną obecność dzięki długoterminowej partnerskiej współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi, operatorami telewizji kablowej, satelitarnej i publicznymi nadawcami oraz dostępność we wszystkich największych sklepach z aplikacjami i na odbiornikach telewizyjnych podłączonych do Internetu - dodała Estelle Lloyd, dyrektor ds. operacyjnych.

- Spółka Da Vinci rozbudza ciekawość świata dzieci w wieku 6-11 lat takimi programami, jak np. Operacja Auć, a koncern Azoomee kieruje swoją ofertę do najmłodszych widzów w wieku 4-7 lat. Obie spółki idą przykładem ciekawego świata Leonarda da Vinci i sprawiają, że nauka staje się wspaniałą przygodą - podkreślił Ferdinand Habsburg, założyciel Da Vinci Media.

Azoomee to prywatna spółka mediowa i studio aplikacji mobilnych, które specjalizuje się w tworzeniu edukacyjno-rozrywkowych aplikacji dla dzieci. Oferta Azoomee obejmuje bibliotekę edukacyjnych i pobudzających wyobraźnię programów telewizyjnych dostępnych na mobilnych urządzeniach i platformach, które wzbudzają w dzieciach ciekawość świata i dociekliwość. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do BAFTA aplikacja Azoomee to starannie wybrana oferta gier pełnych akcji, quizów pobudzających do myślenia, układanek oraz rozwijających wyobraźnię zadań, które poszerzają wiedzę dziecka, ucząc je i bawiąc. Wszystkie elementy oferty zostały specjalnie wybrane, aby zagwarantować bezpieczeństwo młodych użytkowników.