Łukasz Szewczyk24.01.2020 (12:07)2 komentarze

Biznes24 HD ma ruszyć w marcu. "Nowy gatunek właścicieli mediów, koncentracja na produkcji treści"

Michał Winnicki, twórca i właściciel wielu tematycznych kanałów telewizyjnych oraz Roman Młodkowski, doświadczony dziennikarz biznesowy i manager, łączą siły, by dać polskim widzom telewizję o gospodarce, rynkach, pieniądzach, inwestowaniu, zarządzaniu, karierze zawodowej i stylu życia.
Biznes24
Jak oficjalnie zapowiadają twórcy, telewizja Biznes24 będzie nawiązywała do najlepszych tradycji telewizji biznesowych w Polsce i zapełni lukę, jaka powstała na rynku po odejściu przez istniejące kanały informacyjne od tematyki biznesowej.
W kanale znajdą się pasma programowe "na żywo" pokazujące najważniejsze punkty rynkowego dnia, otwarcie i zamknięcie giełdy, jak również szeroka oferta audycji o charakterze poradnikowym, edukacyjnym i dokumentalnym, pokazujących istotne problemy związane z biznesem. Na ekranie pojawią się też dane rynkowe, które emitowane będą przez całą dobę, dzięki czemu stacja Biznes24 ma być źródłem informacji o bieżącej sytuacji rynkowej.

Telewizję Biznes24 współtworzy zespół doświadczonych i sprawdzonych partnerów: Michał Winnicki, który wraz ze swoim zespołem odpowiada za technologię, sieć korespondentów, dystrybucję i sprzedaż czasu antenowego oraz Roman Młodkowski, odpowiedzialny za ofertę programową, zespół redakcyjny i siedzibę stacji w Warszawie.

- Poznałem Romana Młodkowskiego podczas jednej z konferencji. Opowiedziałem mu o budowaniu mojej firmy i planach oraz zachęcałem do powrotu do telewizji, wierząc, że raz odniesiony sukces, uda się powtórzyć. Cieszę się, że łączymy siły i rozpoczynamy razem działalność. Współpraca z Romanem Młodkowskim przy tworzeniu nowego kanału z treściami na żywo to dla mnie niesamowity zaszczyt i kolejny krok w rozwoju portfolio kanałów Grupy MWE - mówi Michał Winnicki, twórca MWE Networks i inicjator powstania BIZNES24.

- Odchodziłem z Grupy TVN w 2013 roku, kiedy zmiany na rynku prasowym były ewidentne a na rynku telewizyjnym zaczynały być wyraźnie widoczne. Zakładałem wtedy, że w ciągu około 7 lat wydarzą się dwie rzeczy: po pierwsze, ludzie zorientują się, że dotychczasowy model tworzenia i dystrybucji treści nie zapewnia im dostępu do jakościowych informacji, będą więc poszukiwać niszowych, niezależnych źródeł, gotowi nawet zapłacić za dostęp. Drugim zjawiskiem, które przewidywałem, jest pojawienie się zupełnie nowego gatunku właścicieli mediów: ludzi budujących bardzo płaskie, lekkie struktury kosztowe, skoncentrowane wyłącznie na produkcji treści. Michał Winnicki jest takim właścicielem nowego gatunku. Praca z nim to fascynujące doświadczenie. Cieszy mnie i to, że razem będziemy budować firmę i to, że znów angażuję się w telewizję, która wciąż mnie fascynuje jako środek wyrazu i platforma wymiany informacji - dodaje Roman Młodkowski.

Telewizja Biznes24 będzie dostępna w jakości HD na platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, a także w formie płatnej przez Internet na stronie biznes24.pl. Start planowany jest już na marzec 2020 roku.

Siedziba redakcji Biznes24 będzie się mieściła w Warszawie, skąd będą nadawane audycje na żywo. Wkrótce zostanie ogłoszony skład redakcji Biznes24, która będzie dodatkowo wspomagana przez sieć korespondentów z całej Polski.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Młodkowski już jedną telewizję położył. Orange Sport.
 9  
Młodkowski przez wiele lat prowadził programy w TVN24 CNBC Biznes. Dobry dziennikarz, ale nie widziałem go już sporo lat
 3