Łukasz Szewczyk24.01.2020 (12:36)brak komentarzy

Medonet w nowej odsłonie. Wkrótce kolejne funkcjonalności

Medonet uruchomił nową wersję serwisu internetowego.
Nowa odsłona serwisu Medonet.pl - strona główna
Nowa odsłona serwisu Medonet.pl - strona główna
Medonet.pl w nowej odsłonie jest łatwiejszy i bardziej intuicyjny w nawigacji oraz znacznie szybszy w działaniu, dzięki czemu użytkownik zyska na czasie w pozyskiwaniu informacji. Nowoczesny layout i nowe funkcjonalności są dostępne również w wersji mobilnej serwisu.
- Wprowadzone zmiany są kolejnym krokiem w konsekwentnie wdrażanej strategii wzmacniania obszaru Zdrowie w Ringier Axel Springer Polska. Z drugiej strony to dopiero początek wyraźnych zmian produktowych. W ciągu najbliższych trzech miesięcy serwis zostanie wzbogacony o kolejne funkcjonalności - mówi Diana Żochowska, Medonet Business Development Manager.

Zmieniła się również polityka wydawnicza Medonetu. Wprowadzono nowe formaty treści, za które odpowiada dedykowana redakcja z nowym redaktorem naczelnym na czele. Od 1 grudnia 2019 roku jest nim dr Anna Zimny-Zając, która posiada wieloletnie doświadczenie dziennikarskie oraz wykształcenie kierunkowe o podłożu biotechnologicznym.

- Medonet jeszcze bardziej stawia na wysoką jakość treści. Nasz serwis opieramy nie tylko na zespole złożonym z doświadczonych dziennikarzy medycznych z wieloletnim doświadczeniem w tematyce zdrowia, ale także na aktywnej współpracy ze środowiskiem lekarskim czy wiodącymi Polskimi Towarzystwami Medycznymi. Dzięki temu treści publikowane w Medonecie przechodzą dwustopniową weryfikację. Pierwszej dokonuje dziennikarz, a drugiej lekarz specjalizujący się w danej tematyce - mówi o nowej polityce wydawniczej dr Anna Zimny-Zając.

Nowa odsłona serwisu wspiera tę politykę - każdy użytkownik w szybki i prosty sposób może sprawdzić, czy dana treść została zweryfikowana przez lekarza, a także jaki był to lekarz, gdyż materiały są wyraźnie oznaczone.

Medonet to portal wchodzący w skład segmentu Women&Lifestyle w Ringier Axel Springer Polska. Założony w 2010 roku, jest jednym z najdłużej funkcjonujących portali zdrowotnych w Polsce. Publikowane na portalu informacje poparte są sprawdzoną wiedzą medyczną zgodnie z zasadą Evidence Based Medicine (EBM), o czym świadczą ostatnie nagrody dla serwisu i jego zespołu. Dziennikarki Medonetu, Aleksandra Lipiec i Magda Ważna, zostały laureatkami konkursu "Dziennikarz Medyczny Roku 2019" w kategorii internet, natomiast serwis Medonet otrzymał honorowy tytuł Wielkiego Edukatora za "rzetelne informowanie Internautów o konieczności dbania o zdrowie - zgodnie z najnowszą wiedzą - oraz prezentowanie trudnych tematów medycznych w przystępny sposób".