Łukasz Szewczyk31.01.2020 (12:00)9 komentarzy

Platforma Canal+ szuka inwestora? "Trwają wstępne rozmowy"

Wiele wskazuje na to, że mniejszościowi akcjonariusze chcą wyjść z Platformy Canal+. Właściciel telewizyjnej platformy satelitarnej rozważa pierwszą ofertę publiczną.
Platforma Canal+ szuka inwestora? "Trwają wstępne rozmowy"
Spółka ITI Neovision, właściciel Platformy Canal+, w wydanym komunikacie poinformowała o współpracy z akcjonariuszami oraz doradcami w celu rozpatrzenia możliwości realizacji prawa do pierwszej oferty publicznej (IPO) przysługującego akcjonariuszom mniejszościowym na mocy umów zawartych pomiędzy akcjonariuszami.
Poinformowano, że Grupa Canal+ zamierza utrzymać rolę strategicznego akcjonariusza w ITI Neovision niezależnie od powyższego procesu oraz jego wyniku, który jest uzależniony od wielu czynników - w tym panujących warunków rynkowych oraz uzyskania niezbędnych zgód i zezwoleń.

Obecnie trwają wstępne rozmowy, a spółka odmawia dalszych komentarzy na tym etapie.

Przypomnijmy, że obecnie głównym akcjonariuszem ITI Neovision jest Grupa Canal+ (51% akcji). Pozostałe akcje posiadają TVN (32%), która obecnie w całości należy do Discovery oraz Liberty Global (właściciel UPC Polska) poprzez spółkę zależną LGI Ventures (17 proc.).

Komentarze (1 - 9 z 9)

Czy to juz znak ze jest zle z nc+??? mysle ze po za Polsatem nikt tego nie kupi?ale fajnie by bylo jak nabył by je polsat ale raczej mu nie pozwola
 29  
Znowu "klienci nie rozumieli oferty" ? No to trzeba dokapitalizować biznes nowymi jelonkami.
 11  
To chyba TVN i UPC raczej się chcą pozbyć canal+ a nie na odwrót
 1  
Oczywiście, w komunikacie jasno dają do zrozumienia, że Grupa Canal+ chce utrzymać pakiet kontrolny (51%) akcji. Można się domyślać że po tylu latach od wchłonięcia Wizji TV firma Liberty Global też nie chce wyjść z interesu, to zwyczajnie TVN a właściwie Discovery, które jest na dłuższą metę bardzo trudne we współpracy z kimkolwiek, wpadło na genialny pomysł żeby się pozbyć tych akcji. Oby tylko to nie Polsat był zainteresowany, już lepiej jak wejdą na giełdę i akcje wykupią drobni akcjonariusze.
 12  
Kochani nikt nie da zgody na kupno udziałów CP w Canal Plus, nikt nie da zielonego światła na takie coś.
 8  
Matox wszystko ma swoją cenę i wszystko można kupić. Jednak skoro grupa Canal + chce pozostać przy większości akcji to Solorz tego nie kupi. On bierze wszystko albo nic. Jak znam życie i nasz rynek to porostu Orange zacieśni z nimi współprace i wykupi te akcje i tyle z tego będzie.
 8  
To jeszcze nie ten moment, ale za 5-7 lat czeka nas konsolidacja i jedna platforma satelitarna na rynku. Przyszłość do serwisu VOD i telewizja światłowodowa.
 2  
@Pamelo
Też pierwsze co przyszło mi na myśl to właśnie Orange. Z punktu ekonomicznego może być to dobry interes. Polsat ma Plusa i Netię a dzięki Orange mogą wprowadzić ciekawe oferty łączone z komórkami i światłowodem.
 3  
Jak TVN pozbędzie się akcji canal+ to z playera zniknie canal+ i wszystkie jego programy? :(
 0