Łukasz Szewczyk11.02.2020 (13:40)7 komentarzy

TimeShift, CatchUP i reStart na stałe w dekoderach satelitarnych Cyfrowego Polsatu

Po przeprowadzeniu testów wśród abonentów Cyfrowy Polsat na stałe wprowadził nowe funkcje TimeShift, CatchUP i reStart do oferty i dekoderów satelitarnych EVOBOX HD i EVOBOX LITE.
Cyfrowy Polsat
Wolność, wygoda i swoboda wyboru - to gwarantują użytkownikom dekoderów EVOBOX HD i EVOBOX LITE nowe funkcje, które są dostępne bez dodatkowych opłat, wymagają jedynie podłączenia dekodera do internetu. Sprawiają one, że telewizja satelitarna staje się jeszcze bardziej elastyczna.
TimeShift - daje możliwość zatrzymywania i przewijania wybranych programów do 3 godzin, a to pozwala jeszcze raz zobaczyć wybraną scenę czy fragment meczu w sytuacji, gdy musimy przerwać oglądanie albo coś przeoczyliśmy.
reStart - pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku, co oznacza, że nie trzeba się martwić spóźnieniem na ulubiony serial, film czy format rozrywkowy. To także bardzo użyteczna funkcja w momencie, gdy przełączając kanały, trafimy na coś interesującego, a program już trwa.
CatchUP - umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat i to bez konieczności nagrywania. Funkcja idealna na momenty, gdy emitowane są dwa lub trzy interesujące programy jednocześnie. Wtedy, jeśli są dostępne w opcji CatchUP, możemy do nich wrócić w bardziej dogodnym momencie.

Badanie satysfakcji klientów przeprowadzone przez Cyfrowy Polsat po udostępnieniu w ramach testu usług nieliniowych TimeShift, CacthUP i reStart wykazało, że korzystanie z nowych funkcji wpisuje się w rzeczywiste, bardzo konkretne potrzeby abonentów. Najczęstszą sytuacją, która spotyka prawie połowę badanych użytkowników (47%), jest natrafienie podczas przełączania kanałów na program, który już trwa. Prawie 40% użytkowników dekoderów EVOBOX HD, ze względu na brak czasu i inne zajęcia, nie może obejrzeć danego programu w momencie emisji. Tyle samo osób spotyka się z sytuacją, kiedy dwa interesujące programy są emitowane jednocześnie. Część użytkowników deklarowała, że zdarza im się zbyt późno dowiedzieć o programie lub go przeoczyć. Dla nowych funkcji takie sytuacje nie stanowią już problemu.

Funkcje nieliniowe w dekoderach satelitarnych CP
Funkcje nieliniowe w dekoderach satelitarnych CP
Teraz każdy użytkownik dekoderów EVOBOX HD i EVOBOX LITE może korzystać bez opłat z funkcji TimeShift i reStart - wystarczy podłączyć dekoder do Internetu (oba modele mają wbudowane Wi-Fi). Z kolei funkcja CatchUP jest dostępna bez opłat dla nowych klientów telewizji satelitarnej oraz obecnych, którzy przedłużą umowę z operatorem.

Komentarze (1 - 7 z 7)

A 4k nadal brak...wprowadzają coś,co u konkurencji jest STANDARDEM od kilku dobrych lat! Oj Krok,Krok...Ty i Twoje,,byznesy"!
 11  
A co nc+ na to???tylko zapowiada od dawna opcje ogladania na 7 dn wstecz i nie ma
 8  
bardzo dobry dekoder,nawet można powiedzieć że zajebisty;)
 8  
Dlaczego te funkcje w Netii nie są dla każdego abonenta za darmo !
 2  
A 4k nadal brak...wprowadzają coś,co u konkurencji jest STANDARDEM od kilku dobrych lat! Oj Krok,Krok...Ty i Twoje,,byznesy"!
Też byłem przekonany że to już dawno w CP wejdzie a tu nic i tak mi zaświtało że w tym roku TV8K już będą dość popularne bo już nie tylko Samsung w to wchodzi to mnie by nie zdziwiło gdyby Solorz zaszalał i odrazu wypuścił dekoder z obsługą tego standardu, ale czy będzie co obejrzeć to wątpliwa spraw(nawet w 4K)
 2  
W Polsacie 8k,moze za 20 lat,narazie 4k ma tylko c+,UPC zapowiadalo dekoder 4k w tym roku,ale oni tez w chuja leca,z tymi zapowiedziami,tak jak z tel,komorkowymi mieli wprowadzic w2018 a wprowdzili kilka miesiecy temu.Polsat 4k wprowadzi moze za 10 lat,bo to ostatnia stacja,co stawia na technologie,nawet HD normalnego nie maja,tylko normalne hd nazywaja super hd
 2  
Solorz Żak wie, że większość ludzi nie korzysta z 4K to po co ma coś tworzyć dla kilkuset potencjalnych klientów xD

Rekin biznesu
 2