Łukasz Szewczyk12.02.2020 (9:40)brak komentarzy

Drugi sezon "I love kabaret" wiosną w Zoom TV. Na scenie m.in. Pazura i Grabowski

Wiosną 2020 roku Zoom TV zaprezentuje kolejną odsłonę swojego show rozrywkowego "I love kabaret". Tym razem widzowie zobaczą nie tylko najlepsze polskie kabarety, ale i czołowych polskich aktorów - Cezarego Pazurę i Andrzeja Grabowskiego - którzy zaprezentują własne monologi.
Kabaret pod Wyrwigroszem
- Nasze nagrania były prawdziwym świętem kabaretu. Pracuję z kabaretami już ponad 25 lat i jeszcze nigdy na jednej imprezie telewizyjnej nie znalazło się aż tylu wspaniałych artystów - przyznaje Beata Harasimowicz, reżyserka I love kabaret. - Praca na planie z kabaretami i satyrykami zawsze jest wyjątkowa, bo to wyjątkowi ludzie. Często żałuję, że kamery nie są włączone podczas prób, bo artystom puszczają wtedy hamulce i zdarzają się takie wymiany zdań, że cała ekipa płacze ze śmiechu - dodaje.
W drugiej odsłonie "I love kabaret" swoje skecze i zabawne monologi zaprezentują m.in.: jeden z popularniejszych polskich aktorów Cezary Pazura; aktor Andrzej Grabowski, który za sprawą wybitnego talentu komediowego stał się również cenionym artystą kabaretowym; najlepszy polski mim Ireneusz Krosny; poznański kabaret Czołówka Piekła - laureat Grand Prix PAKI w 2019 roku; składający się z zawodowych aktorów kabaret literacki Kabaret na Koniec Świata; grupa performerów Fair Play Crew, która zaprezentuje swój nowy materiał Kiedyś to było; żywa legenda sceny Kabaret pod Wyrwigroszem, który w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia; niepodrabialny Grzegorz Halama, który tym razem wyśmieje własne słabości i zaserwuje widzom monologi o miłości do cukru, nadwadze i wstydliwym paleniu papierosów; zwycięzca PAKI i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia Kabaret Chyba czy przedstawiciel Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego Kabaret Ciach. Absolutną nowością i kabaretowym eksperymentem będą wspólne skecze znanych kabareciarzy, którzy na co dzień występują solo lub w innych zespołach - i tak Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru połączy swoje siły ze stand-uperem Bartoszem Gajdą oraz znaną artystką kabaretową Ewą Błachnio.

- Te skecze to absolutne świeżynki, których nigdzie indziej nie można zobaczyć. Połączenie tak różnych energii kabaretowych działa odświeżająco i jest zdrowe dla higieny psychicznej. Michał Wójcik to żywa legenda, z niejednego pieca jadł chleb. To inspirujące móc zobaczyć jak pracuje, podpatrywać jego metody - mówił na planie Bartosz Gajda, były członek Kabaretu Łowcy.B. - Bartek jest bardzo zdolnym pisarzem. Jego występy bawią mnie do łez - przyznał Michał Wójcik z Ani Mru-Mru.

W premierowej serii "I love kabaret" wystąpią ponadto: Antoni Gorgoń-Grucha, duet FiFa-RaFa, Szymon Łątkowski oraz kabarety: Dno, Kałasznikof, Czesuaf, Rewers, Paranienormalni, A Jak!, Jurki i Trzecia Strona Medalu.

- Programy kabaretowe cieszą się dużą popularnością wśród widzów Zoom TV. To oni codziennie udowadniają, że ta forma telewizyjnej rozrywki ma się świetnie. Mamy nadzieję, że premierowa seria programu "I love kabaret" sprawi naszym widzom jeszcze więcej przyjemności - mówi Rafał Freyer, dyrektor programowy Zoom TV.

"I love kabaret" poprowadzą Agnieszka Marylka Litwin i Przemek Sasza Żejmo z kabaretu Jurki, którzy ponownie wcielą się w postaci Lucyny i Mirka - starego, dobrego małżeństwo z 25-letnim stażem. Tym razem Lucynę i Mirka pochłoną rozmowy w kuchni o gotowaniu, które co chwilę będą schodziły na temat ich ulubionych kabaretów.

Emisja premierowych odcinków "I love kabaret 2" w soboty około godz. 22.00 (od 29 lutego 2020 roku) na antenie Zoom TV.

Show składa się z ośmiu 45-minutowych odcinków. W pierwszym odcinku widzowie zobaczą Andrzeja Grabowskiego, grupę Fair Play Crew, Bartosza Gajdę i Michała Wójcika, Kabaret A Jak! oraz Kabaret Trzecia Strona Medalu.