Łukasz Szewczyk13.02.2020 (11:23)1 komentarz

Zoom TV pokaże kultowy serial "Z Archiwum X"

Fox Mulder i Dana Scully wracają. Najpopularniejszych w historii telewizji agentów specjalnych FBI znowu będzie można oglądać na szklanym ekranie. W marcu Zoom TV rozpocznie emisję kultowego serialu "Z Archiwum X".
"Z Archiwum X"
Głównymi bohaterami "Z Archiwum X" są Fox Mulder i Dana Scully - agenci Wydziału X, specjalnej jednostki FBI, która zajmuje się niewyjaśnionymi sprawami. Muldera i Scully różni wszystko: on wierzy w zjawiska paranormalne i istnienie obcych, ona hołduje przede wszystkim wyjaśnieniom naukowym. Jednak przeciwieństwa się przyciągają. Rozwiązując kolejne skomplikowane zagadki Mulder i Scully coraz lepiej się poznają, nabierają szacunku do własnych kompetencji, sposobu myślenia i metod śledczych.
Drugoplanowymi, ale istotnymi postaciami "Z Archiwum X" są też m.in. Walter Skinner - przełożony agentów, początkowo sceptyczny wobec swoich podwładnych, który później staje po ich stronie i wspiera w dążeniu do prawdy oraz tajemniczy Palacz - główny antagonista dwójki bohaterów.

Serial "Z Archiwum X" zdobył kilkadziesiąt najważniejszych nagród telewizyjnych i był nominowany w wielu ważnych kategoriach. W latach 1995, 1997 i 1998 otrzymał Złote Globy w kategorii Najlepszy serial dramatyczny. Wcielających się w postaci agentów Davida Duchovnego i Gillian Anderson uhonorowano Złotymi Globami w kategoriach Najlepszy aktor / aktorka w serialu dramatycznym (1997 rok). O popularności "Z Archiwum X" świadczy również to, że do dziś powstało 11 sezonów serialu, odcinki specjalne oraz filmy.

Emisja serialu "Z Archiwum X" od poniedziałku do czwartku o godz. 21.00 (od 2 marca 2020 roku) na antenie Zoom TV. Stacja pokaże trzy pierwsze sezony produkcji.

"Z Archiwum X" to serial wyprodukowany przez Twentieth Century Fox Television we współpracy z Fox Broadcasting Company. Producentem wykonawczym i showrunnerem produkcji jest Chris Carter.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Elegancko jak na darmową stację. A nie każdy widział ten serial.
 4