Łukasz Szewczyk13.02.2020 (11:36)1 komentarz

"Boże ciało" oraz wielki wygrany Oscarów "Parasite" na platformie Player.pl

Głośny film Jana Komasy, nominowany do Oscara oraz zdobywca 10. nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Boże ciało" już można oglądać w Playerze. W ofercie dostępny jest także "Parasite", zdobywca aż czterech nagród na gali rozdania Oscarów.
"Boże ciało" oraz wielki wygrany Oscarów "Parasite" na platformie Player.pl
"Boże ciało" (dostępny od 13 lutego) to historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie odsiadki w poprawczaku przechodzi duchową przemianę. Postanawia zostać księdzem. Wie jednak, że przez swoją kryminalną przeszłość nie przyjmą go do żadnego seminarium. Na zwolnieniu warunkowym zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, do którego nigdy nie trafia. Zamiast tego zaprzyjaźnia się z proboszczem lokalnej parafii, a kiedy nadarza się ku temu okazja, przejmuje jego obowiązki. Na początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać wiernych...
To jednak nie wszystkie lutowe propozycje Platformy Player.pl. Od 21 lutego w ofercie pojawi się film "Parasite", nagrodzony na Gali Oskarów 2020 aż w czterech kategoriach. To pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać - biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

Od 18 lutego w Playerze dostępny będzie również film "Ikar. Legenda Mietka Kosza", utytułowany na Paszportach Polityki i laureat wielu lokalnych nagród. To historia niewidomego geniusza, który wbrew wszelkim przeciwnościom losu zostaje wirtuozem fortepianu.

Już teraz użytkownicy Playera mogą obejrzeć głośny i nagradzany film Wojtka Smarzowskiego "Kler", ukazujący grzechy kościoła katolickiego w Polsce. Na tym nie koniec uczty dla wyrafinowanego kinomana. W serwisie dostępna jest także "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Laureat Oscara i Złotej Palmy przedstawia poruszającą opowieść o miłości młodej piosenkarki Zuly (Joanna Kulig) i ambitnego muzyka Wiktora (Tomasz Kot). W ofercie nie brakuje też kultowych sag filmowych - od lutego w serwisie pojawiło się 8 filmów z serii "Szybcy i wściekli".

Komentarze (1 - 1 z 1)

Sceny **** z ministrantami są?
 6