Łukasz Szewczyk13.02.2020 (13:06)brak komentarzy

Pierwsze loty narciarskie w sezonie na żywo w Eurosporcie

Od piątku do niedzieli fani skoków narciarskich będą emocjonować się pierwszymi w sezonie zawodami w lotach narciarskich, które rozegrane zostaną na skoczni Kulm w Austrii.
skoki narciarskie
Po weekendzie ze skokami w Willingen, gdzie wiatr spowodował przesunięcie kwalifikacji i odwołanie niedzielnych zawodów, kibice skoków narciarskich są spragnieni sportowych emocji. Pierwsze loty narciarskie w sezonie przychodzą zatem w doskonałym momencie! Skocznia Kulm to jedyny w Pucharze Świata obiekt mamuci o naturalnym rozbiegu. Jej rekordzistą jest Słoweniec Peter Prevc, który w podczas mistrzostw świata w 2016 roku poleciał aż 244 metry. Ostatni konkurs Pucharu Świata na Kulm rozegrano 13 stycznia 2018 roku. Najlepszy okazał się wówczas Andreas Stjernen.
Polscy kibice mogą liczyć, że do walki o zwycięstwo włączą się Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Oprócz nich trener Michal Doleżal zabrał do Austrii Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła i Andrzeja Stękałę.

Kwalifikacje i konkursy na antenie Eurosportu 1 i w Eurosport Playerze skomentują Marek Rudziński i Igor Błachut. Transmisjom towarzyszyć będą relacje ze studia z udziałem ekspertów Eurosportu, w których znajdą się między innymi wywiady przeprowadzane w Austrii przez reportera Eurosportu Kacpra Merka.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze:

Piątek (14 lutego):
• godz.12:30, kwalifikacje, Kulm

Sobota (15 lutego):
• godz. 10:40, konkurs indywidualny, Kulm

Niedziela (16 lutego):
• godz. 09:15, kwalifikacje, Kulm
• godz. 10:55, konkurs indywidualny, Kulm