Łukasz Szewczyk13.02.2020 (21:47)13 komentarzy

Roman Kołtoń odchodzi z Polsat Sport

Kolejny znany dziennikarz odchodzi z redakcji Polsat Sport.
Roman Kołotoń
Po 20 latach pracy Roman Kołtoń odchodzi z telewizji Polsat Sport. Taką informację dziennikarz przekazał na swoim kanale "Prawda Futbolu" na YouTube . Powodem takiej decyzji są nowe wytyczne dotyczące pracy w sportowej redakcji Polsatu. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu szef sportu w Polsacie miał wydać swoim komentatorom zakaz prowadzenia zewnętrznych kanałów, m.in. na serwisie YouTube.
Kołtoń rozstaje się z Polsatem za porozumieniem stron. Obecna umowa wygaśnie wraz z końcem stycznia. Dziennikarz nie wyklucza jednak współpracy z Polsatem jako dziennikarz niezależny. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie.

Przypomnijmy, że Roman Kołtoń z kanałem Polsat Sport związany był od 2000 roku. Na antenie stacji komentował mecze piłki nożnej, był także stałym ekspertem w programach piłkarskich, m.in. "Cafe futbol". W latach 2013-2018 pełnił funkcje wicenaczelnego serwisu Polsatsport.pl.

To już kolejny znany dziennikarz, który żegna się z Polsatem Sport, po wprowadzeniu nowych zasad w redakcji. Wcześniej ze stacją pożegnał się Tomasz Smokowski, który zaangażował się w internetowy projekt o nazwie "Kanał Sportowy".

Komentarze (1 - 10 z 13)

Oj,coś mi się wydaje;że Borek będzie następny!? Panie Kmita,polegniesz od własnej broni! Zostaną,,super" komentatorzy! Szostak w garach,Bozydar na mikrofonie,hity komentuje Czarek z Pazurem...a to wszystko w superhd(czyli zwykłym hd 720p) i za 30zl miesięcznie! Widzę to:) Chyba kryzys wieku średniego Mariana dopadł,a Zygmunt ma to gdzieś...byle cash się zgadzał! Dramat! Moja sugestia,jak to Zygmunt czytasz...wypowiedzenie dla Mariana! W trybie pilnym!!! Cała redakcja sportową Ci ucieknie! I wcale nie zdziwię się,jak będą pracować przy EURO w TVP! Borek,zamiast Szpaka? W to mi graj! Tylko Hajte,,graj z kija",tam zostawcie;jako,,truskawkę na torcie"
 23  
za chwilę się okaże że i Liga Mistrzów wraz z Europejską "odejdą" z Polsatu
 0  
Polsat dziś to już TVPis...
 6  
czyli Smokowskiego z Kołtoniem zastąpi Cezary z Pazurem. Stan się zgadza, bo wymiana jest 2 do 2.
 2  
Jest 13 lutego a obecna umowa wygaśnie wraz z końcem stycznia czyli za rok ?
 0  
A kiedy odejdzie Marian szef tych polsatowskich kanalików sportowych ?
 3  
A co oni w tym kanale będą robić?! Chyba komentować wydarzenia to jest zadanie dziennikarza.Smokowskiego to już bym nigdzie nie przyjął. Dwa razy odchodzil z tv.
 5  
Polsat Sport z najchętniej oglądanych kanałów sportowych sprzed paru lat stał się najgorszymi.
Eleven, Canal+, TVP Sport a nawet Eurosporty są lepsze.
 5  
Bredny13 - potwierdzam !!!! Polsat Sport sięga pomału dna. W ofercie głownie nudna siatkówka i transmisje dyscyplin, które równolegle lecą na Eurosporcie. A już nie wspomnę o katastrofalnym przekazie niektórych wydarzeń.
 0  
Polsat dziś to już TVPis...
Święta prawda, dokładnie.
 3