Łukasz Szewczyk14.02.2020 (13:13)16 komentarzy

UPC Polska: Wzrost do 1,48 mln abonentów. Już 731 tys. użytkowników platformy Horizon

Sieć UPC Polska rok 2019 kończy wzrostem ogólnej liczby abonentów. Przybywa użytkowników telewizji cyfrowej oraz internetu.
Siedziba UPC
Na koniec grudnia 2019 roku z usługi sieci UPC Polska korzystało prawie 1,483 mln abonentów, co oznacza wzrost o 13,2 tys. abonentów w ostatnim kwartale oraz wzrost o 36,6 tys. w porównaniu do tego samego okres sprzed roku. Do 3,167 mln wrosła sprzedaż usług cyfrowych (RGU). W zasięgu sieci UPC Polska znajduje się obecnie ponad 3,547 mln mieszkań (wzrost o 23,1 tys. w ujęciu kwartalnym i wzrost 84 tys. rok do roku).
Z telewizji cyfrowej UPC korzysta 1,067 mln abonentów, co oznacza wzrost o 7 tys. w ujęciu kwartalnym oraz wzrost o 26 tys. rok do roku. Już ponad 731 tys. klientów korzysta z dekodera Horizon (kwartalny wzrost o 17,2 tys., oraz wzrost o 88 tys. rok do roku).

Z szerokopasmowego internetu UPC Polska korzysta 1,21 mln abonentów, co oznacza, że w ostatnim kwartale liczba abonentów zwiększyła się o 8,6 tys. abonentów oraz o 58,1 tys. rok do roku. Już 704 tys. użytkowników internetu korzysta z nowego modemu ConnectBox (kwartalny wzrost o 27,9 tys., oraz wzrost o 104 tys. rok do roku).

Z kolei z telefonu stacjonarnego UPC korzysta 679 tys. abonentów, co oznacza spadek o 4,6 tys. abonentów w ujęciu kwartalnym oraz wzrost 22,1 tys. rok do roku.

- Rok 2019 był dla nas przełomowy. Staliśmy się w pełni konwergentnym operatorem, zapewniającym klientom najlepszej jakości usługi stacjonarne i komórkowe, których filarem jest nasza nowoczesna sieć gigabitowa. Przełożyło się to na trzykrotnie szybszy wzrost bazy klientów, niż w roku 2018, a także na potwierdzenie naszej pozycji lidera w zakresie obsługi klienta. Na tych fundamentach wchodzimy w rok 2020, który będzie rokiem innowacji. Z zespołem, który jeszcze lepiej potrafi zdobywać zaufanie klientów, jesteśmy w pełni skoncentrowani na dalszym rozwoju i gotowi konkurować z największymi graczami, aby budować pozycję lidera na rynku usług konwergentnych - komentuje Robert Redeleanu, CEO UPC Polska

Komentarze (1 - 10 z 16)

A nowości programowych brak
 27  
UPC = Ubogi Pakiet Catv

TV : Od wielu wielu lat zero nowości programowych (poza bezwartościowym chłamem). W ofercie brak kilkunastu podstawowych programów.

Internet: szybkość transferu w łączu UPLINK (wysyłanie) to jakaś kpina z klientów (dla wszystkich pakietów internetowych)

Horizon: kiedy 4K, kiedy to badziewie przestanie się bezustannie wieszać, kiedy apka YouTube wróci na dekoder ....itd.
 28  
UPC to zacofany operator z poprzedniej epoki który nie robi od lat żadnych postępów jeśli idzie o ofertę TV. 4K jak nie było tak nie ma, a cała ta "platforma" Horizon to jedna wielka porażka. Te dekodery raczej nadają się na złom i już dawno powinny być zastąpione sprzętem obsługującym rozdzielczość UHD, ale po co się starać jak i tak się ma masę "zadowolonych" klientów? Prawda jest taka że UPC wciąż jedzie na starym pokoleniu (emerytów) którzy sobie podpięli analoga od nich dwie dekady temu, potem wciągnęli takiego samego molocha jakim był Aster i mają wszystko w tyle bo wciąż jest masa takich klientów którym wszystko jedno co mają i grzecznie przyjmują rok za rokiem to co UPC poda na tacy.
 33  
A Euro 2020 tuż tuż i bęszie to kolejna wielka impreza piłkarska po Mundialu w 2018 której klienci UPC nie zobaczą w 4K i to w darmowym kanale TVP. Śmiech na sali!!! Żenuaaaa...
 19  
Ja się pytam kiedy w końcu odpalą kanały tj ELEVEN SPORTS 4, CANAL+NOW, AMC, H2, 2x2 TV, BOLLYWOOD HD, EUROCHANNEL, VH1 CLASSIC? Kiedy skończą się wygłupiać i wyprowadzą do normalnych pakietów Select/Max kanał żeglarski NAUTICAL CHANNEL i gamingowy kanał GINX ESPORTS TV które chyba dla jaj są umieszczone w paczce kanałów XXX bo nie widzę innego wytłumaczenia niż głupi żart.
 23  
VH-1 Classic ..... ile lat mam czekać?

Nawet komórkowy Play ma ten kanał w swej ofercie, co ośmiesza operatora kablowego UPC... Z czym do ludzi idziecie?

Brakuje im podstawowych kanałów, a oni w kółko ile mają klientów. Stawiają na ilość, a nie jakość - i tak kręcą już dobre 5 lat albo dłużej.
 19  
Na przełomie kwietnia-maja ruszy się 4K. Z tego powodu przedłużyłem umowę na kanał C+.Troche cierpliwości.
 12  
.Troche cierpliwości.
klienci upc są BARDZO cierpliwi, użytkowanie horizona zmusza do cierpliwości, większość użytkowników zapewne twórcę tego chłamu udusiłaby gołymi rękami
4k jak zapewne ruszy to upc dowali takie ceny że nikt z tego nie będzie chciał kupić, z wyjątkiem fanatyków piłkarskich oni łykną wszytko
 14  
I myślisz że w cenie paczki C+ Select / Premium - dostaniesz C+ 4K UHD? :-))
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 15.02.2020 (10:27:57)
 3  
już czuje jak te 731 tys. klientów korzysta z dekodera Horizon Dzwonią Ludzie i zgłaszają ze największy złom stulecia :)
 10