Łukasz Szewczyk17.02.2020 (10:35)2 komentarze

Grupa Kino Polska TV zwiększa inwestycje w produkcję programów kabaretowych

Grupa Kino Polska TV drugi rok z rzędu inwestuje w produkcję programów kabaretowych, prawie trzykrotnie zwiększając budżet na ich produkcję w porównaniu z 2019 rokiem. Programy "I love kabaret", "Nowa scena śmiechu" i "Nowy kabaretowy rejs" pojawią się na antenach kanałów Zoom TV, Stopklatka i Kino Polska wiosną tego roku.
- Programy kabaretowe, które wyprodukowaliśmy w 2019 roku doskonale sprawdziły się w naszych kanałach, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację i istotne zwiększenie budżetu produkcji. Mieści się on jednak w ramach założonych przez nas budżetów na kontent. Popularność kabaretów w Polsce jest bardzo duża i ciągle rośnie, czego codziennie dowodzą nasi widzowie. Własne produkcje - zarówno programy kabaretowe, jak i pełnometrażowe filmy, których produkcję zapowiedzieliśmy - budują naszą silną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku telewizyjnym - mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA.
W programach kabaretowych Grupy Kino Polska TV wystąpi aż 25 różnych wykonawców i grup artystycznych - to najwięcej w historii tego typu produkcji w Polsce. Tym razem widzowie zobaczą nie tylko najlepsze polskie kabarety, ale i czołowych polskich aktorów - Cezarego Pazurę i Andrzeja Grabowskiego, którzy zaprezentują własne monologi. Ponadto w programach wystąpią m.in.: poznański kabaret Czołówka Piekła, literacki Kabaret na Koniec Świata, grupa performerów Fair Play Crew, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorz Halama, Ireneusz Krosny, Kabaret Chyba, Kabaret Ciach oraz Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru, który połączy swoje siły ze stand-uperem Bartoszem Gajdą i artystką kabaretową Ewą Błachnio.

Każda z serii programów, tj. "I love kabaret, Nowa scena śmiechu" i "Nowy kabaretowy rejs", składa się z ośmiu 45-minutowych odcinków. Wszystkie będą miały swoje premiery wiosną tego roku: "I love kabaret" - 29 lutego (Zoom TV), "Nowa scena śmiechu" - 6 marca (Stopklatka), a "Nowy kabaretowy rejs w kwietniu" (Kino Polska). Reżyserką programów jest Beata Harasimowicz. Za produkcję odpowiada Story Production Sp. z o.o.

Na 2020 rok spółka Kino Polska TV zapowiedziała ponadto wyprodukowanie dwóch komercyjnych filmów fabularnych, m.in. filmu "Po moim trupie" w reżyserii Tomasza Koneckiego i z udziałem Rafała Zawieruchy. O swoich kolejnych przedsięwzięciach produkcyjnych spółka będzie informować na bieżąco.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Czas zmienic nazwe na Kabaret Polska TV
 8  
To jedyny ich konik, ze względu na układy biznesowe w impresariatach, których SPI i podległe fundusze inwestycyjne mieszają w mętnym.

Dobrze, że Gruza odszedł, bo jeszcze jego by zachęcili do tego jako niezależnego inwestora / członka zarządu.
 0