Łukasz Szewczyk21.02.2020 (8:14)5 komentarzy

"Wojna domowa", "Czterdziestolatek". Kultowe seriale Jerzego Gruzy za darmo w TVP VOD

Kultowe polskie seriale na platformie TVP VOD.
Wojna domowa
Efektem czterdziestoletniej współpracy Jerzego Gruzy z Telewizją Polską są kultowe filmy i seriale, które nauczyły Polaków śmiać się z samych siebie.  Gruza to architekt dobrego humoru, który groteskowo i inteligentnie demaskował absurdy rzeczywistości i pozwalał spojrzeć na problemy dnia powszedniego z dystansem i uśmiechem.  Seriale takie jak "Wojna domowa" czy "Czterdziestolatek" na stałe weszły się do kanonu klasyki polskiego kina i dzięki swej uniwersalności również dziś śmieszą i wychowują miliony Polaków.
Na platformie vod.tvp.pl dostępne są za darmo kultowe seriale Jerzego Gruzy: "Wojna domowa", "Czterdziestolatek", "Pierścień i róża", "Czterdziestolatek dwadzieścia lat później", "Tygrysy Europy". A także filmy: "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy", "Mistrz tańca"

Przypomnijmy, że "Wojna Domowa" to przełomowe lata 60, dynamika życia rodzinnego i sąsiedzkie perypetie mieszkańców domu przy ul. Senatorskiej w Warszawie widziane oczyma nastoletniego Pawła i jego rówieśniczki Anuli. Kultowy serial, który dzięki znakomitej obsadzie i wyjątkowemu poczuciu humoru skradł serca milionom Polaków.

Z kolei kultowy "Czterdziestolatek" to opowieść o życiu inżyniera Karwowskiego i jego najbliższych. Groteskowy portret Polski lat 70 pełen trafnych spostrzeżeń i komentarzy do ówczesnej rzeczywistości, której absurdy jak w soczewce skupiają się w wyzwaniach stających przed rodziną Karwowskich.

Serial "Tygrysy Europy" to karykatura ambicji nowobogackich elit finansowych. Serialowy paszkwil przy pomocy ciętego humoru i doskonałej gry aktorów bezwzględnie obnaża małostkowość, brak ogłady i gustu świata zachłyśniętych kapitalistycznym marzeniem nuworyszy.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Seriale kultowe, ale niechęć do obecnego TVP większa.
 5  
"Seriale kultowe, ale niechęć do obecnego TVP większa" - a co ma piernik do wiatraka? :)
 2  
Jak to co ma piernik ?! ma to ze fajny serial czy film ogląda sie z wielkim obrzydzeniem ! tak jakby ci ktoś do kieszeni nasrał
 1  
łaska niczym manna z nieba. No ale widzowie TVP to przeważnie zacofani ludzie i nie wiedzą, że można to oglądać za darmo w internecie.
 3  
@konserwatysta
@Homo Katolik

Piłeś, nie pisz!
 2