Łukasz Szewczyk23.02.2020 (8:20)28 komentarzy

Era 4K wreszcie nadejdzie do UPC Polska? Latem nowy dekoder Horizon

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku era 4K zawita do UPC Polska.
Siedziba UPC
Rok 2020 w UPC Polska ma upłynąć pod znakiem większej walki o abonenta pod względem innowacji w sprzęcie. Jedną z planowanych nowości ma być bardziej funkcjonalny nowy dekoder Horizon, który - jak zapowiedział prezes UPC Polska - w ofercie ma pojawić w połowie roku. Nowy sprzęt ma być odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku płatnej telewizji. Operatorzy coraz częściej przekształcają się w agregatorów treści, oferując m.in. dostęp do serwisów streamingowych (np. Netflix) z poziomu dekodera,

Według nieoficjalnych informacji nowy dekoder UPC Polska na rynku ma zadebiutować w maju 2020 roku. To oznacza, że abonenci dużego gracza kablowego rynku wreszcie wejdą w erę 4K, bo nowy dekoder ma obsługiwać technologię wysokiej rozdzielczości Ultra HD. To dobra informacja, tym bardziej, że Telewizja Polska zapowiedziała transmisje Euro 2020 w 4K, a piłkarskie mistrzostwa to impreza, która napędza zwiększa zainteresowanie ofertami platform telewizyjnych. Szczególnie te z udziałem polskiej drużyny.
To nie jedyne zapowiedzi na ten rok. Jak podaje Rzeczpospolita, powołując się na słowa prezesa UPC, w ofercie operatora mają pojawić się także wzmacniacze sygnału WiFi m.in. z funkcją in-home roaming (siła sygnału zmienia się w różnych pomieszczeniach, w zależności od potrzeb). Operator zapowiada także większy nacisk na rozwój oferty mobilnej kierowanej głównie do obecnych abonentów. W ofercie ma pojawić się więcej smartfonów na raty.

Zmienia się sposób korzystania z telewizyjnej rozrywki, rośnie zainteresowanie internetowymi serwisami streamingowymi. Zmienia się także strategia UPC Polska. Operator nie ukrywa, że obecnie bardziej stawia na usługę dostępu do Internetu. Nie tylko inwestując w rozbudowę własnej sieci. W drugiej połowie roku UPC planuje rozpocząć świadczenie usług na rynku hurtowym (BSA), czyli na łączach innych operatorów.

Przypomnijmy, że po fuzji Vectry i Multimedia Polska sieć UPC Polska straciła pozycję lidera na polskim rynku kablowym pod względem liczby abonentów. Operator zapowiada jednak, że nadal chce brać aktywny udział w konsolidacji rynku.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 10 z 28)

A po co mi dostep do Netflixa, HBO czy innych za pomoca UPC?
Ja sobie kupię te usługi bez posrednictwa i drogich pakietow telewizyjnych.
 37  
Według przypuszczeń będzie paczka FUNBOX 4K. Na start 6 programów 4K UHD. Cena? prócz dzierżawy sprzętu, pakiet do tanich nie będzie należał.
_____________________________
Mi osobiście najbardziej zależy na kopanej w C+ 4K. Bo filmy wypożyczam z wypożyczalni Blu-Ray 4K. ;-))
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 23.02.2020 (10:46:36)
 6  
Nareszcie... dwa lata za konkurencją...
Może to skusi mnie aby podpisać z nimi następna umowę na 2 lata po ostatniej już wygasłej przedłużanej co mc. Przynajmniej C+ 4k i Eleven
 7  
A kiedy nowe programy?

Co z tego, że nowy Horizon, jak nie będzie co oglądać.
Dziadostwo w 4K nadal pozostanie dziadostwem...
 13  
A Ty całkiem normalny to chyba nie jesteś, co?
 10  
Ja mam w nosie to całe 4K, szczególnie gdy będzie trzeba dodatkowo płacić.
Bardziej liczę na to, że ten nowy dekoder będzie lepiej działał niż obecny dziad Horizon. I niech nie zapominają o tych co byliby zainteresowani nowym dekoderem, bez oferty 4K
 12  
Jednak w UPC z poślizgiem będzie 4K to szok ! A w STV Netii dalej nima i nie widać aby miało by się w tym roku pojawić to samo w Cyfrowym Polsacie IPTV masakra ! Ale jest alternatywa dla IPTV to AVIOS i JAMBOX .
 1  
Rozbawił mnie ten artykuł Ha,ha,ha Upc się chwali co nowego wprowadza na rynek,co robi dla Biznesu ale najlepsze jest to: "Przypomnijmy, że po fuzji Vectry i Multimedia Polska sieć UPC Polska straciła pozycję lidera na polskim rynku kablowym pod względem liczby abonentów" I to mnie cieszy.
 14  
Pamiętaj że Vectra i Multimedia to są 100 lat za muzynami.
 1  
Naprawcie najpierw stabilność i jakość internetu, a później zabierajcie się za coś, co i tak przekracza możliwości waszej infrastruktury.
 15