Łukasz Szewczyk23.02.2020 (19:53)9 komentarzy

Alicja Szemplińska będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji 2020 (wideo)

W niedzielę (23 lutego 2020 roku) odbył się finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020", podczas którego widzowie telewizyjnej Dwójki i jury zdecydowali, że Alicja Szemplińska będzie reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020.
Alicja Szemplińska zwyciężczynią programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”
W finale, który można było oglądać na żywo na antenie TVP2, wystąpiło trzech zwycięzców odcinków specjalnych programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020": Alicja Szemplińska, Kasia Dereń oraz Albert Černý. Wokaliści zaprezentowali po dwie piosenki: zwycięski hit eurowizyjny oraz utwór przygotowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji
w Rotterdamie. O wyborze zwycięzcy zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS oraz jury w składzie: Cleo, Michał Szpak oraz Gromee.
Alicja Szemplińska zachwyciła jurorów swoim wykonaniem piosenki "Euphoria". Artystka zaprezentowała również premierowo utwór "Empire", który wykona podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2020.


Pochodząca z Ciechanowa wokalistka ma 17 lat. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki udziałowi w programie "The Voice of Poland", który wygrała jesienią 2019 roku. Do finału "Szansy na sukces. Eurowizja 2020" dostała się po zwycięstwie w drugim odcinku specjalnym programu, w którym wykonała przebój Edyty Górniak "To nie ja".

Konkurs Piosenki Eurowizji to prestiżowe, międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym Reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców wykonują piosenki, stworzone na tę okazję. W tym roku, po raz pierwszy w historii, wybór Reprezentanta Polski nastąpił w ramach specjalnej edycji programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie w dniach 12 - 16 maja.

Komentarze (1 - 9 z 9)

O Boże jakie gówno, takich nijakich piosenek jak ta w całym konkursie to jest 2/3.Nadal nikt się nie nauczył że tam trzeba pokazać coś "innego".
 2  
Niestety, ale cała SNS robiona specjalnie pod Szemplińską. Wszystkie piosenki zaśpiewane przez finalistów, były takie sobie. Spodziewałem się, że może w końcu ktoś napisze jakąś dobrą piosenkę na Eurowizję, ale niestety przeliczyłem się.
 4  
Rany co za gniot...Bezbarwna, nijaka, pusta...wiem że to TVP, szkoda ja bym wystawił na Eurowizję Tymek'a - Anioły i demony feat. Big Scythe a nóż widelec by wygrał?!?
 1  
Dla mnie Dno !
 6  
Jakie jury taki reprezentant! Nie oszukujmy się dzieci w jury?
 5  
niestety, ludzie w Polsce lubią smęt y a to najbardziej smętna piosenka wśród tych 3 które mozna było wybrać, u mnie kolejnosć finalistów była odwrotka a pani Kasia wybrała taką piosenke która miała szanse wygrać, a ten smęt jak zajmie ostatnie miejsce to będzie cud, widać że polecieli na wygląd, ale za wygląd się eurowizji nie wygrywa, wygrywają dziwaki zazwyczaj
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 24.02.2020 (23:45:05)
 4  
Mam gdzieś ten konkurs. Zabawa dla Januszów i Karyn. Liczą się tylko festiwale i koncerty biletowane.
 3  
Polska popełniła kolejny błąd w wyborach. Mogli wybrać utwór emergiczny, pozytywny, przez zespół mający eurowizyjne doświadczenie. Lake Malawi zdobyło dla Czech 11 miejsce z dużo słabszą piosenką. Wysyłając "Lucy" miejsce w pierwszej 10 mielibyśmy zagwarantowane. Przyjemna nuta, wpadająca w ucho i za***isty teledysk - majstersztyk, ludzie kupiliby go na długo przed Eurowizją. A tak wysyłamy kolejną smędę i kolejny raz nie wyjdziemy z półfinału. Oczywiście będę kibicował Alicji bo jakby już mleko się rozlało, więc nic nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki, ale tej piosence wiele brakuje do bycia eurowizyjnym hitem.
 1