Łukasz Szewczyk24.02.2020 (11:51)13 komentarzy

Polsat Film w naziemnej telewizji cyfrowej. Nowy standard nadawania Polsat News

Rusza testowa emisja Polsat Film w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Katowicach w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Dodatkowo nadawca wprowadza nowy standard nadawania naziemnie Polsat News w Poznaniu.
Polsat Film
Od poniedziałku 24 lutego w Poznaniu i okolicach zostanie włączona testowa emisja kanału Polsat Film w nowym standardzie emisji telewizji naziemnej - DVBT2/HEVC. Polsat News będzie dodatkowo nadawany w standardzie DVBT2/AVC.
Aby odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej - telewizor lub dekoder. Jeżeli telewizor nie zostanie przestrojony będzie można nadal oglądać Polsat News w wersji SD, ale bez możliwości odbioru Polsat Film.

Z kolei w Gdańsku, Katowicach i Warszawie oraz ich okolicach włączona zostanie testowa emisja kanału Polsat Film w standardzie DVBT/HEVC. Polsat News pozostaje tak jak dotychczas nadawany w standardzie DVBT/AVC.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Te standardy toście napisali w cały świat
 5  
Tak jak mówiłem nie raz. Za kilka lat większość ludzi albo przejdzie na telewizję naziemną za free, gdzie będzie dostępnych kilkadziesiąt kanałów w DVB-T 2 a ci bardziej wymagający będą kupować dostęp do VOD.
.telewizja linearna płatna umrze śmiercią naturalną. Satelita to przeżytek, jest droga i pomieści ograniczoną ilość kanałów.
 6  
telewizje utrzymuje przy zyciu tylko sport na żywo którego nie ma w takiej wersji jak serwisy cyfrowe. natomiast kompletnie nie opłacalne jest wykupowanie platform cyfrowych z hbo czy canal + tylko do filmów. hbo go + netflix wyjdzie taniej niź pakiet z c+ ( za pakiet c+ z hbo mamy w wersji cfrowej hbogo+ netflix+disney)
 8  
Za kilka lat większość ludzi albo przejdzie na telewizję naziemną za free, gdzie będzie dostępnych kilkadziesiąt kanałów w DVB-T 2 a ci bardziej wymagający będą kupować dostęp do VOD.
.telewizja linearna płatna umrze śmiercią naturalną.
Skoro 95 % polskojęzycznych kanałów nadaje reklamy non stop 24 h na dobę to nie dziwota. Po prostu naród powoli mądrzeje. Szybki internet stacjonarny + DVB-T2 + ewentualnie serwisy VOD. I nic więcej nie jest potrzebne.
 10  
No nie wiem czy przyszłość telewizji linearnej należy postrzegać w tak czarnych barwach.
 2  
Posiadam TV Panasonic TX-40DS400
Fonia jest bark obrazu, według zapewnień producenta obsługuje DVB-T2 oraz kodek HEVC.
Więc w czym może tkwić problem?
 2  
G*wno prawda. Telewizja naziemna ruszyła wiele lat za późno, każdy kto był zainteresowany szerokim wyborem kanałów tematycznych już dawno wyposażył się w satelitę lub kablówkę i na DVB-T nawet nie spojrzy. Może i jest za darmo ale dominuje w niej papka reklamowa i rządowa propaganda. A platformy cyfrowe nadal będą istnieć, bo oprócz kanałów linearnych oferują telewizję na życzenie i na wynos na telefony i tablety a współpraca z HBO, Disneyem czy Netflixem sprawi, że to właśnie platformom cyfrowym będziemy płacić cały abonanent za domową rozrywkę.
 5  
G*wno prawda. Telewizja naziemna ruszyła wiele lat za późno, każdy kto był zainteresowany szerokim wyborem kanałów tematycznych już dawno wyposażył się w satelitę lub kablówkę i na DVB-T nawet nie spojrzy. Może i jest za darmo ale dominuje w niej papka reklamowa
Wymień z nazwy WSZYSTKIE płatne kanały z platform/kablówek, które nie nadają reklam w środku audycji (oczywiście wyłączając z tego kanały TVP oraz dodatkowo płatne kanały z paczek : Canal+ / HBO / Cinemax / Filmbox).
Wymień wszystkie kanały z nazwy. Ile ich jest ? Ledwo KILKA.
 3  
Nie ma obrazu tylko jest głos. Nie wiem po co ten polsat film nadają jak nie ma obrazu. Trochę to dziwne
 0  
@ Dominik Sosnowski nie ma obrazu u Ciebie a jest tylko głos bo twój telewizor nie ma kodeka HEVC tylko AVC .
 6