Łukasz Szewczyk27.02.2020 (22:06)7 komentarzy

Dwie nowości, kontynuacje hitów i sport wiosną w TVP1 i TVP2

Nowy program Jedynki "8 Wspaniałych" oraz muzyczne show Dwójki "Star Voice. Gwiazdy mają głos" to wiosenne nowości Telewizji Polskiej. Nie zabraknie także kontynuacji popularnych programów, seriali oraz filmów.
Dwie nowości, kontynuacje hitów i sport wiosną w TVP1 i TVP2
Na wiosną Telewizja Polska przygotowała dwie nowości. "8 Wspaniałych" w TVP1 to nowy program Marty Manowskiej, poświęcony mężczyznom po przejściach i ich walce o lepsze jutro. Prowadząca wysłucha historii ośmiu bohaterów, zaś widzowie będą obserwować ich zmagania - z demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, utraconą miłością czy odrzuceniem ze strony najbliższych. Program pokazuje heroiczną walkę o odzyskanie pewności siebie i drogę zmian, konieczną, by zbudować nowe życie. Gdzieś przed nimi, na horyzoncie, rysuje się już przyszłość w jaśniejszych barwach, czeka na nich wymarzony dom i kochająca rodzina.
Z kolei na antenie TVP2 nowością jest show "Star Voice. Gwiazdy mają głos", w którym aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne. Uczestnikami pierwszej edycji programu będą: Aleksandra Szwed, Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Monika Pyrek, Beata Chmielowska-Olech,Tadeusz
Chudecki, Przemysław Babiarz, Milena Sadowska, Marcel Sabat oraz Aleksiej Jarowienko. W roli prowadzących zobaczymy Michalinę Sosnę i Mariusza Czerkawskiego.

To nie koniec rozrywkowych premier. Do Jedynki wraca także rodzinne show "To był rok!". z kolei do Dwójki powraca spektakularne widowisko "Dance, dance, dance" oraz program "Szansa na sukces. Opole 2020", którego zwycięzca weźmie udział w konkursie Debiuty, podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Telewizja Polska nie zapomina także o serialach. W Jedynce drugi sezon serialu "Stulecie winnych", czternasty sezon kryminalnego serialu "Komisarz Alex", zagadki rozwiązywał będzie także "Ojciec Mateusz" (23 sezon). Widzowie zobaczą także nowe odcinki telenowel "Leśniczówka", "Klan", "Korona królów". Natomiast w telewizyjnej Dwójce dwunasty sezon "O mnie się nie martw", trzeci sezon "Echo serca" i premierowe odcinki takich pozycji jak "Barwy szczęścia", "M jak miłość", "Na dobre i na złe", "Na sygnale" .

Wiosna w TVP to także sport na żywo. Piłkarska reprezentacja Polski, 27 i 31 marca rozpocznie przygotowania do Euro 2020 - najpierw spotkaniem z Finlandią we Wrocławiu, następnie w Chorzowie z Ukrainą. Kolejne mecze czekają nas 2 i 9 czerwca - po ośmiu latach rywalem "Biało-czerwonych" znów na Stadionie Narodowym będzie Rosja (poprzednio podczas Euro 2012), natomiast w Poznaniu Polacy ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy rozegrają z Islandią.

Przed samym turniejem Euro 2020 (12 czerwca - 12 lipca) nie zabraknie meldunków z obozu przygotowawczego kadry w Opalenicy oraz programów z prezentacją finalistów mistrzostw Europy - "Droga do Euro" będzie emitowana od 21 marca w każdą sobotę przed południem. TVP Sport pokaże także mecze reprezentacji U-21 i kobiet w eliminacjach do Euro 2021 i towarzyskie spotkania kadry U-20.

To nie koniec wielkiej piłki w wiosennej ramówce Telewizji Polskiej. Na wiosnę widzów czekają mecze Ligi Mistrzów (finał 30 maja w Stambule), finał Ligi Europy (27 maja w Gdańsku), decydujące mecze Puchar Włoch (13 maja) i Puchar Króla (18 kwietnia), a także spotkania piłkarskiej Ekstraklasy.

Luty i marzec to końcówka sezonu zimowego. Emocje czekają nas także podczas występów polskich siatkarzy i siatkarek w Lidze Narodów. Marzec, kwiecień i maj to także decydujące mecze PGNiG Superligi kobiet i mężczyzn w piłce ręcznej, Nie mniej interesujące będą turnieje z cyklu WTA, a także kolejne gale bokserskie z udziałem Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, Artura Szpilki, Krzysztofa Głowackiego, Macieja Sulęckiego, Kamila Szeremety czy Ewy Piątkowskiej.

Teatr Telewizji przygotował dla widzów wiele premier m.in.: "Zemstę" Aleksandra Fredry w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego w gwiazdorskiej obsadzie, "Bezkrólewie" Wojciecha Tomczyka w reżyserii debiutującego w Teatrze Telewizji Jerzego Machowskiego, komedię "Trójkąt Bermudzki" Marka Kochana, którą autor napisał specjalnie dla Teatru Telewizji, w reżyserii Bodo Koxa oraz spektakl "Powołania" w reż. Pawła Woldana o czasach studenckich Karola Wojtyły.

Komentarze (1 - 7 z 7)

8 wspaniałych? Myślałem że jest tylko jeden wspaniały.
 3  
żenek wspaniały ?
 2  
Krytykować łatwo ale udowodnijcie że konkurencja robi lepszą ramówkę? W śniadaniówce TVN-u wtopa za wtopą, brak pomysłu na rozrywkę a w TVP proszę 2 zwyciestwa w Eurowizji, programy kreujące nowe osobowości i ambitne seriale jak np. "Stulecie Winnych" Czy konkurencja robi takie seriale albo udostępnia za darmo "Ligę Mistrzów"? NIE
A co do Zenka no cóż nie jestem fanem disco polo i nie słucham ale to nie znaczy że telewizja ma nie szanować widzów lubiących ten rodzaj muzyki. Jak to mówił klasyk "o gustach się nie dyskutuje"
 3  
Przecież TVPIS,PROPAGANDA i tak nikt nie ogląda.KNURSKI oddaj te miliardy na służbę zdrowia !!!
 0  
albo udostępnia za darmo "Ligę Mistrzów"? NIE
ubaw po pachy, ZA DARMO? :) :D buuuuuuhahahahahahaha
 2  

A co do Zenka no cóż nie jestem fanem disco polo i nie słucham ale to nie znaczy że telewizja ma nie szanować widzów lubiących ten rodzaj muzyki. Jak to mówił klasyk "o gustach się nie dyskutuje"
Telewizja za którą płacę 245 zł rocznie ma szanować WSZYSTKICH!
dlaczego nie ma kursów języków obcych w TVP, dlaczego lepsze pozycje emitowane są w nocy? Dlaczego w najlepszych porach emitowane jest disco-polo, śmieciowe seriale, kłamliwe głupoty propagandowe? Bo oglądalność, bo reklamy? Dlaczego są reklamy w TVP, skoro to TV publiczna. Zmniejszyć ilość kanałów, jak kasy mało. Zrobić DWA kulturotwórcze dobre kanały i wystarczy.
 3  
@ Roman . słowo "darmo" jest tu kluczowe , darmowa jest telewiza prywatna a rządowaTV jest płatna . nawet jak nie płacisz haraczu (abonamentu) to i tak na nią łożysz ze swoich podatkow
 3