Łukasz Szewczyk05.03.2020 (19:11)2 komentarze

Zabójstwa i porwania w 23 sezonie serialu TVP1 "Ojciec Mateusz"

Nowy sezon "Ojca Mateusza" w TVP1.
Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski)
W nowych odcinkach detektyw w sutannie pomoże stróżom prawa rozwikłać sprawę zabójstwa bogatego sadownika i studentki kryminalistyki. Odkryje również, kto stoi za porwaniem dwóch małych chłopców i wykryje sprawcę tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Sam także wpadnie w niemałe kłopoty, a to za sprawą jego sobowtóra, który pojawi się w Sandomierzu. Kiedy Mateusz (Artur Żmijewski) na kilka dni opuści swoją plebanię, by móc kontemplować w krakowskim klasztorze kamedułów, jego miejsce zajmie młody i sympatyczny wikary (Mikołaj Roznerski). Ciężkie chwile czekać będą także Oresta Możejkę (Piotr Polk). Naczelnik Komendy Wojewódzkiej (Redbad Klynstra-Komarnicki) zagnie na niego parol, chcąc pozbawić inspektora stanowiska. Intrygi Morusa, który bezceremonialnie rozgości się w gabinecie Możejki, doprowadzą do wielu nieporozumień wśród sandomierskich stróżów prawa.
Dramatyczne chwile przeżyje Pluskwa (Eryk Lubos). Postrzelony przez nieznanego sprawcę w ciężkim stanie trafi na oddział intensywnej terapii. Początkowo wszystko będzie wskazywało na to, że to zemsta dawnych kompanów z więzienia, lecz dzięki dociekliwości Mateusza śledztwo zostanie skierowane na inne tory.

Z kolei Nocula (Michał Piela) czekają nowe rozterki. Jego córka Zosia (Julia Kornacka) przedstawi mu swoją nową miłość, co wzburzy sympatycznego aspiranta. Gorycz osłodzi mu jednak nieoczekiwany spadek z Ameryki. Swoje pięć minut będzie miała babcia Lucyna (Aleksandra Górska). Z dnia na dzień stanie się sławna na całą Polskę, a wszystko za sprawą starej lipy w centrum Sandomierza. Babcia zorganizuje też wielki charytatywny hip-hopowy koncert, którego celem będzie zbiórka pieniędzy dla poszkodowanego w wypadku drogowym młodego sportowca.

Do Sandomierza powróci z Anglii Michał Wielicki (Maciej Musiał), który jako dziecko wychowywał się na plebanii. Towarzyszyć mu będzie ciemnoskóra piękność Lucy (Lucy Izabela Perez), która zachwyci Natalię. W mieście pojawi się także dawna miłość Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka). Konrad (Jacek Kopczyński) będzie próbował odzyskać ją za wszelką cenę i w tym celu zrobi wiele, by poróżnić ją z Wojtkiem (Jakub Wesołowski).


Premierowe odcinki 23 sezonu serialu "Ojciec Mateusz" w czwartki o godz. 20.35 na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 2 z 2)

W Sandomierzu mieszka 23 tysiące ludzi, A zbrodni już było do tej pory 291 odcinków (23 sezony tego serialu). Tak nawet nie ma w kartelach w Medellin.
 3  
aż strach nawet odwiedzać też Sandomierz. Albo go zalewa całego albo to kryminalna stolica Polski
 1