Łukasz Szewczyk10.03.2020 (20:47)9 komentarzy

Jacek Kurski zostaje w TVP. Nowy prezes chwali poprzednika: "Skutecznie kierował telewizją"

Medialnym spektaklem można nazwać ostatnie zamieszanie w Telewizji Polskiej.
Jacek Kurski
Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Nowela przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Prezydent ocenił, że stan w jakim jest dziś oferta telewizji publicznej i możliwość realizowania misji publicznej na poziomie podstawowym, szczególnie dla ośrodków regionalnych telewizji "jest po prostu opłakany" i wymagają one modernizacji.
Przy okazji kampanii prezydenckiej Andrzej Duda chciał pokazać swoją siłę. Podpisał ustawę dającą 2 mld zł z budżetu na media publiczne, ale postawił warunek - Jacek Kurski ma stracić fotel prezesa Telewizji Polskiej. Dzisiaj Rada Mediów Narodowych oficjalnie poinformowała o odwołaniu Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Nie oznacza to jednak, że były już prezes żegna się z telewizją.

Już wiadomo, że Jacek Kurski zostanie doradcą Zarządu TVP. - Z całego serca dziękuję wszystkim państwu za współpracę, za wspólne poświęcenie i pasję dla budowy siły i potęgi Telewizji Polskiej. Przygotowałem wielką mowę podsumowującą moje dokonania, ale w świetle zaproszenia przez prezesa Łopińskiego, żebym był doradcą zarządu, myślę, że nie ma potrzeby, bo zostaję z państwem na pokładzie w skromnej roli doradcy zarządu, z którym będę się dzielił najlepszą swoją wiedzą - mówił na konferencji prasowej władz TVP.

Kurski podziękował także prezydentowi za podpisani ustawy, bo jak stwierdził "media publiczne, w tym Telewizja Polska". Z medialnych informacji wynika, że jako doradca ma zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie (tysiąc mniej niż prezes).

Jak już informowaliśmy, przez najbliższe trzy miesiące obowiązki prezesa TVP będzie pełnił kolejny były polityk PiS - Maciej Łopiński. Następca chwali Jacka Kurskiego i przekonuje, że telewizja publiczne jest w dobrej kondycji.

- Dziękuję Jackowi Kurskiemu, który przez parę lat kierował telewizją i robił to skutecznie - stwierdził Maciej Łopiński. - Telewizja jest medium, które - co istotne - budzi w widzach uczucia patriotyczne, tożsamościowe. I nie chodzi tylko o relacje świąt państwowych, różnych uroczystości, ale i imprezy sportowe, które tego ducha patriotycznego i tych zbiorowych uniesień powodują dużo. Mam nadzieję, że będą nadal wiele ich powodować - dodał.

Po wyborach prezydenckich, w maju 2020 roku planowany jest konkurs na nowego prezesa TVP.

Komentarze (1 - 9 z 9)

Przyspawany do koryta.
Oderwać to bydło będzie ciężko.
Bo przecież "im się to zwyczajnie należało" :D :D :D
 27  
Komu ta kuromedia się podoba ? chyba tylko piśkom
 26  
Kabaret i jeszcze 350tys odprawy dramat
.obłuda.
 20  
Cytując klasyka " kura z kaczką wydudała #wyPAD".
 15  
Jak się cieszę. Wielbię prezesa PIS od jakiegoś czasu, bo jeszcze 3 lata temu nie koniecznie.
 11  
faHowiec w końcu :D
 4  
Kabaret i jeszcze 350tys odprawy dramat
.obłuda.
Za PO brali 2 złote odpraw. Sprawdzone info.
 11  
Za PO nie brali nagród które im się po prostu należały.

Usprawiedliwiasz dziobanie obecnych, przez pryzmat uczynków poprzedników? To gdzie to "dobra zmiana"? A może "dojna zmiana"?
 8  
Tak się władza uwłaszcza, odprawka, mieszkanko na wynajem, mająteczek nowe pany
 6