Łukasz Szewczyk11.03.2020 (16:50)10 komentarzy

Szkoły zamknięte. Specjalne pasma dla dzieci i młodzieży w TVP ABC, TVP Kultura i TVP VOD bez reklam

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniem dzieci, młodzieży oraz ich rodziców programy emitowane w ramach pasm edukacyjnych - zarówno w TVP ABC, TVP Kultura, jak w serwisach internetowych - nie będą przerywane reklamami.
TVP ABC
Trwa walka z epidemią koronawirusa. Premier podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół i uczelni w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku. - Jesteśmy w tych dniach wspólnie z rodzicami. Bezpiecznie, bez reklam i zgodnie z podstawą programową nauczania - powiedział Członek Zarządu TVP, Mateusz Matyszkowicz.
Kanał dziecięcy TVP ABC zaprasza w godzinach 8:00-13:00 na codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w różnym wieku. Wśród wielu propozycji Anteny jest m.in. emitowany codzienne program "Al-chemik", który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz "Zaczarowany świat", dzięki któremu dzieci zrozumieją trudne pojęcia związane ze sztuką. TVP ABC zaprasza najmłodszych również na takie programy jak: "Teleranek", "Zagadki zwierzogromadki", "Zwierzaki czytaki" oraz "Studio ABC".

TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin - literatura, sztuka i muzyka. Codziennie w godzinach 13.00 - 17.00 dobra telewizja bez reklam. Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji i seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: "Szatan z siódmej klasy" w reż. Kazimierza Tarnasa, "W pustyni i w puszczy" w reż. Władysława Ślesickiego, "Zemsta" w reż. Andrzeja Wajdy oraz "Niezapomniany Leonard Bernstein - spotkania z muzyką", "Poczet królów polskich" i "Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki historii".

Repertuar dla dzieci i młodzieży będzie dostępny również w serwisie vod.tvp.pl i tvp.pl. W wyeksponowanym module będą do wyboru filmy fabularne i dokumentalne, seriale oraz pro

Komentarze (1 - 10 z 10)

Powodzenia z oglądalnością,najpierw odetnijcie młodzież i dzieci od smartfonów.
Jarozbaw Kłamczyński 11.03.2020 (18:06:23)
 9  
Uśmiałem się :D :D :D
Dzieci i młodzież mają w dzisiejszych czasach wywalone na telewizję, zwłaszcza na tak skrajnie propagandową i zideologizowaną. Mają Youtube i Facebooka w smartfonach - to jest ich źródło wiedzy i rozrywki.
 2  
Dzieci i młodzież oglądają patostermerów w smartfonach a nie jakieś tam tvpabc, no chyba że takie co jeszcze w pampersy srają
 2  
Mimo wszystko bardzo dobra inicjatywa. To czy odciąć dziecko od smartfona to już zależy od wychowania czyli rodziców.
 7  
Od wychowania także zależy czy dziecko odciąć od ogłupiającej telewizji ;)
 1  
tak, tak
"Nieważne, w jabłkach, czy w buraczkach
Po takim daniu zawsze jest …"
 0  
Szkoły zamknięte jest koronawirus, ale trza spojzeć jeszcze na to co sie dzieje w gospodarce i na giełdach.
Przez wirus na giełdach świata leje sie krew, nasz wig20 notuje dziś dwu cyfrowe spadki, do dołka z poprzedniego kryzysu brakuje mu ok. 100pkt czyli jeszcze parę procent. Ropa dwa dni temu zanotowała prawie 40% zniszke w ciągu jednego dnia. Niektóre Firmy straciły płynność finansową, za chwilę zaczną bankrutować. To wszystko odbije się na gospodarce, premier już nie będzie sie chwalił wzrostem gosp., a raczej zacznie ukrywać recesję. Kaczka na własnych pierzach poczuje co to jest kryzys gospodarczy w Polsce i na świecie. Co będzie z programami socjalnymi, filarami pisu - oto jest pytanie ...
 13  
Ferie chyba
 1  
500+ rozdajo jak leci, a nadciaga krach gospodarczy.
A tymczasem w mediach nie rzadowych informujo ze nie ma srodkow ochrony personelu, ze zapasow wystarczy na 3 dni. Co pinokio powie swoim wyborcom?
 8  
500+ rozdajo jak leci, a nadciaga krach gospodarczy.
A tymczasem w mediach nie rzadowych informujo ze nie ma srodkow ochrony personelu, ze zapasow wystarczy na 3 dni. Co pinokio powie swoim wyborcom?
...wina Tuska!
 1