Łukasz Szewczyk18.03.2020 (15:14)1 komentarz

Dokument Agaty Młynarskiej w TVN Style. "Bez tabu. Epidemia próchnicy"

Wszechobecna dieta bogata w cukier, niewłaściwa higiena jamy ustnej i rzadkie wizyty u dentysty prowadzą do rozprzestrzenienia choroby w Polsce. Wchodząc w dorosłość, blisko 90% młodych osób ma zmiany próchnicze w zębach. W nowym odcinku serii dokumentów "Bez tabu" Agata Młynarska przybliży widzom ten często ignorowany i bagatelizowany temat.
Agata Młynarska
Próchnicą nie da się zarazić? Zębów mlecznych nie trzeba leczyć, bo i tak wypadną? Czy należy je myć od razu po posiłku? Usunięcie chorego zęba mlecznego to żadna strata? Nic bardziej mylnego.
O tych i innych mitach oraz złych nawykach Agata Młynarska porozmawia z lekarzami z kilku ośrodków stomatologicznych. W odcinku przedstawimy też historie dzieci i punkt widzenia ich rodziców. Poznamy 18-latka, który nie myje zębów od dwóch lat oraz czterolatkę wybierającą się pierwszy raz do dentysty. Eksperci alarmują, że próchnica to choroba całego organizmu. Warto o tym pamiętać.

TVN Style zapraszamy do rozmów "Bez tabu". Premiera już 20 marca o godz. 15.10. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ta niespełniona pinda ma wyjątkowe parcie na szkło.
 7