Łukasz Szewczyk18.03.2020 (16:29)3 komentarze

Więcej polskiej muzyki w Polskim Radiu. Premierowe audycje

W czasie, gdy zostały odwołane wszystkie koncerty, Polskie Radio wspiera rodzimych twórców i nadaje na swoich antenach jeszcze więcej polskiej muzyki. W zmienionych ramówkach anten Polskiego Radia pojawiły się premierowe cykle muzyczne prezentujące twórczość naszych autorów i wykonawców.
Więcej polskiej muzyki w Polskim Radiu. Premierowe audycje
W Programie 1 Polskiego Radia od poniedziałku 16 marca więcej jest audycji autorskich, które poświęcone są wyłącznie polskiej muzyce rozrywkowej. Planowane są również powtórzenia ubiegłorocznych koncertów zorganizowanych w ramach "Festiwalu Lata z Radiem" oraz wydarzeń muzycznych ze Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w tym koncertów z cyklu "To, co najpiękniejsze".
- Jedynka zawsze prezentowała polską muzykę rozrywkową. Gościliśmy w studiu autorów, kompozytorów i wykonawców. Omawialiśmy premiery i zapraszaliśmy na wydarzenia. Dzisiaj, gdy odwołane są koncerty i festiwale chcemy na antenie dać słuchaczom przyjemność kontaktu z polską muzyką, a twórcom umożliwić podtrzymanie kontaktu z publicznością - zapowiada szef Jedynki Marcin Kusy.

Koncerty polskich wykonawców z Archiwum Polskiego Radia wzbogacają także ofertę radiowej Dwójki. Wyemituje ona zarejestrowane występy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej, Orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Również radiowa Trójka nadaje obecnie głównie polskie piosenki. Antena, zdominowana przez specjalne audycje informacyjne i poradnikowe znacząco zwiększyła udział polskiej muzyki. W Trójce pojawiła się ponadto piosenka-apel o pozostanie w domach, do której słowa napisał trójkowy dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a muzykę skomponował mistrz gitary - Dariusz Kozakiewicz z grupy Perfect. Ponadto program 3 Polskiego Radia planuje powtórki archiwalnych koncertów - podobnie zresztą jak cyfrowa Czwórka.

Komentarze (1 - 3 z 3)

W Polskim kołchoźniku chwalili sie że paliwo staniało o całe 4 grosze. wow! A ropa Brent na giełdzie spadła ostatnio z 75 usd do 25 usd.
No więc pozostaje mi w tym temacie wydać z siebie rechot rozdziawionym ryjem

Buhahahahaha...!

lub zapłakać nad dowalonymi kaczymi podatkami
 8  
Dobra inicjatywa. To jest POLSKIE Radio i powinna w nim dominować polska kultura i muzyka, nie tylko teraz, ale zawsze. Zawsze mnie wpieniał przesyt muzyki z krajów anglojęzycznych w polskich rozgłośniach radiowych. Powinno się ustawowo nakazać granie w radiu co najmniej 75% rodzimej muzyki.
 1  
Polska muzyka popularna to w większości dno.
 2