Łukasz Szewczyk20.03.2020 (17:48)brak komentarzy

"Na dłuższe dni". Specjalne wydanie weekendowej Gazety Wyborczej

Jakie zmiany czekają ludzkość po epidemii koronawirusa? Jak żyć dobrze w trudnych czasach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć w wydaniu "Na dłuższe dni" - specjalnym numerze Magazynu Świątecznego, który ukaże się w sobotę, 21 marca wraz z Gazetą Wyborczą.
"Na dłuższe dni" - Gazeta WYborcza (wydanie 21.03.2020)
- Czekają nas drastyczne zmiany. Konsekwencji jeszcze nikt nie zna, ale każdego z nas one dosięgną. Wraz z koronawirusem uwypuklił się jeszcze bardziej czas VUCA. To skrót od volatility, uncertainty, complexity, ambiguity. Zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność: oto moment zmiany paradygmatu całego dotychczasowego systemu - pisze analityczka trendów Zuzanna Skalska, przedstawiając możliwe scenariusze przyszłości po epidemii.
- Rzeczywistość z nudnej i przewidywalnej zmieniła się w ciągu dwóch tygodni w futurystyczną historię science fiction. (...) Jak się do niej dostosowujemy? - Zgodnie z przewidywaniami. Jedni panikują, inni uspokajają, a wszyscy się boją. Sytuacja zagrożenia to zawsze sytuacja stresowa. Stres mobilizuje nas do działania - z Pawłem Droździakiem, psychologiem i psychoterapeutą rozmawia Krystyna Romanowska.

- Czy wraz ze zmianami klimatycznymi idzie globalne zidiocenie? - Będziemy coraz mniej myśleć, a coraz więcej szlajać się po knajpach, bo będzie ciepło! A na poważnie - roślinność czy fauna konkretnych krajów za tym nie nadążają. Zmiany, które zachodziły w ciągu kilkuset lat, teraz zachodzą w ciągu kilku. Przyroda sobie poradzi. Ale przy równiku powstaną strefy, gdzie się nie da mieszkać bez specjalnego skafandra - mówi Łukasz Łuczaj, botanik, popularyzator dzikich roślin, w rozmowie z Agą Kozak.

W specjalnym wydaniu "Magazynu Świątecznego" ukaże się również trzecia część "Roku Dobrego Życia" - comiesięcznego cyklu poradników przygotowywanego przez Instytut Dobrego Życia. Czytelnicy znajdą w nim porady m.in. jak radzić sobie w czasie kwarantanny i nie tracić pogody ducha, jak medytować w trakcie mycia rąk oraz co jeść, aby organizm lepiej radził sobie z infekcjami.

Oprócz tego w weekendowym wydaniu Gazety Wyborczej ukażą się m.in. tekst Wiktorii Bieliaszyn o życiu milenialsów, które wcale nie jest takie łatwe, jak wydaje się starszym pokoleniom; artykuł Dominiki Wantuch i Angeliki Pitoń o homofobii w polskich samorządach; rozmowę Łukasza Lipińskiego z prof. Barbarą Fatygą o różnicach między młodymi kobietami i mężczyznami oraz wywiad Jarka Szubrychta z Finką Marją Konttinen - o tym, dlaczego jej rodacy nie nazwaliby się "najszczęśliwszymi ludźmi na świecie", choć tak opisuje ich "Raport o szczęśliwości" rekomendowany przez ONZ.

W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej wraz z "Na Dłuższe Dni" ukażą się dodatki - powiększone wydanie tygodnika "Wysokie Obcasy", w którym redakcja prezentuje trendy na nadchodzącą wiosnę i lato. Ponadto w numerze będzie można przeczytać rozmowę Małgorzaty Skowrońskiej z psychiatrą prof. Dominiką Dudek o działaniu antydepresantów.

W tygodniku "Nasza Europa" znajdą się natomiast tłumaczenia najnowszych artykułów ze światowej prasy opiniotwórczej - "Die Welt", "El País" czy "Le Soir", dotyczące epidemii koronawirusa w Europie, m.in. o skutkach koronawirusa na światową gospodarkę, sytuacji starszych ludzi w czasach epidemii żyjących w krajach zachodnich czy mechanizmie rozprzestrzeniania się wirusa.

Weekendowy numer Gazety Wyborczej"wraz z "Magazynem Świątecznym", "Wysokimi Obcasami" oraz "Naszą Europą" będzie dostępny w sprzedaży 21 i 22 marca 2020 toku, w cenie 7,99 zł.

Numer wspiera kampania w radiu, w internecie (Google, media społecznościowe), na nośnikach reklamy zewnętrznej, a także autopromocja w papierowym wydaniu "Gazety Wyborczej". Działania promocyjne przygotował zespół marketingu "Gazety Wyborczej".