Łukasz Szewczyk20.03.2020 (20:32)8 komentarzy

TVP ABC uruchamia nowy kanał edukacyjny online

Domowe Przedszkole to skierowany do najmłodszych dzieci wirtualny kanał edukacyjny w ramach projektu eSzkoła na platformie TVP VOD.
TVP ABC uruchamia nowy kanał edukacyjny online
Od poniedziałku (23 marca 2020 roku) przedszkolaki będą mogły "pójść" do wirtualnego przedszkola. - Dostrzegliśmy pilną potrzebę, by zapewnić najmłodszym dzieciom edukację i zabawę w tym wyjątkowym czasie, gdy pozostają w domach - wyjaśnia Justyna Karnowska, dyrektor TVP ABC. - W ramach nowego kanału online przewidujemy nowość: żywą formułę z udziałem prowadzących, którzy zaangażują młodych widzów do interakcji. To sprawi, że wirtualne pasmo pomoże zastąpić im prawdziwe przedszkole - dodaje Karnowska.
W ramach czterogodzinne godzinnego pasma najmłodsi widzowie obejrzą programy edukacyjne z ulubionymi bohaterami maluchów, takimi jak Domisie czy Miś i Margolcia. Nie zabraknie też ponadczasowych filmów i seriali: dzieci poznają kultową "Wyprawę Baltazara Gąbki", "Bolka i Lolka" oraz nowe produkcje - figlarną "Rodzinę Treflików" i pełne fascynujących wątków i postaci "Baśnie i bajki polskie".

W ramach pasma "Domowe Przedszkole" już niebawem pojawią się programy, w których prowadzący, zwracając się bezpośrednio do dzieci, będą je m.in. uczyć liczyć i rysować. W programie znajdą się też edukacyjne miniaudycje z udziałem "literkowych" zwierzaków, znanych z oprawy kanału TVP ABC i inne atrakcyjne formy, które sprawią, że czas spędzony w domu będzie dla dzieci twórczy i inspirujący.

Internetowe pasmo edukacyjne "Domowe Przedszkole" od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 na stronie vod.tvp.pl (w zakładce eSzkoła). To już drugie po eMuzeum pasmo edukacyjne, jakie Telewizja Polska proponuje widzom, pozostającym w domach

Komentarze (1 - 8 z 8)

Domowe Przedszkole to pamiętam z dzieciństwa z lat komuny. Wtedy TVP rzeczywiście spełniało misję (poza dziennikiem tv) a teraz to rzeczywisty reżim
 1  
Teraz TVP jest jeszcze lepsza. TVP ABC świetny kanał, bajki bez przemocy i brak agresywnych reklam. Super że jest dodatkowo eSzkoła na aplikacji która bardzo dobrze działa na android TV polecam.
 0  
Na tvpabc leci serial "7 niebo" , w którym to cały czas się całują i gadają o seksie, a serial jest na zielonym znaczku. super misja
 8  
Mam dostęp do 60 tyś kanałów tv , nie potrzebuje takiego chłamu jak TVP
 1  
^ chyba o 19:30.
Ja tą dobranocką strasze moje dzieci, nie ma to jak dobra bajka
 0  
Jest już sygnaturka nowego kanału eSzkoła na mux8! Fajnie że kanał będzie dostępny z ziemi bez rzadnych dodatkowych opłat.
A co do TVP ABC to najlepszy kanał dla dzieci! Polecam a z kablówki zrezygnowałem już parę lat temu zostawiając jedynie szerokopasmowy internet. Po co płacić za kablówkę jak w DVB-T jest 30 kanałów. Wszystko co najlepsze jest w DVB-T a skoro TVP ABC jest za darmo to po co płacić za gorsze kanały.
 2  
@Adam Ul
eSzkola to kanal internetowy. Tak samo bedzie nadawany na MUX, jako kanal hbbtv, a wiec przez internet, jakbys nie wiedzial :)
 7  
Oj szkoła to Ci się przyda. Z takimi bykami ortograficznymi jak "rzadnych", pała z dyktanda.
 2