Łukasz Szewczyk23.03.2020 (17:38)1 komentarz

Wysokie Obcasy Extra świętują 10 urodziny. Kwietniowy numer z dodatkiem i bezpłatną wysyłką

O momentach w życiu, w których doświadczamy prawdy, pięknie w czasach zarazy czy umiejętności współczucia sobie i innym - artykuły na ten temat, a także inspirujące rozmowy i teksty o ludziach kultury, polityki i nauki będzie można przeczytać w kwietniowych Wysokich Obcasach Extra.
Wysokie Obcasy Extra - numer 4/2020
Wysokie Obcasy Extra - numer 4/2020
- Najbardziej całusie usta, najpiękniejsze piersi, najatrakcyjniejsza pupa, urocze stopy. - A co z moim mózgiem? Sercem? Nerkami?- pyta Scarlett Johansson, bohaterka kwietniowej okładki "Wysokich Obcasów Extra". Historię jednej z największych współczesnych hollywoodzkich aktorek, wielokrotnie nominowanej do Oskara, będzie można przeczytać w tekście Mai Staniszewskiej.
- Gdy zachorowałam, zaczęłam zapisywać to, co dzieje się z moim ciałem, swoje stany emocjonalne, zdarzenia, rozmowy. (...) Stworzyłam zapis własnego szaleństwa. Kompulsywnie pisałam, miałam potrzebę zanotowania wszystkiego, co mnie spotkało. Ale gdy wyszła książka, zrozumiałam, że moja opowieść może być też ważna dla innych - o walce rakiem mózgu z neurolog Barbarą K. Lipską, a zarazem autorką i bohaterką książki "Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił" rozmawiał Michał Nogaś.

- Pobyt w więzieniu dał mi wyjątkową okazję, aby zrozumieć, jak ważna jest praworządność w postępowaniu karnym. Dlatego tak mocno podkreślam wolność jednostki. Uważam ją za najwyższą wartość, którą należy promować i chronić - opowiada europosłom Vĕra Jourova, wiceprzewodnicząca Rady Europejskiej, a jej karierę i osobowość analizuje Bartosz Wieliński. Inną inspirującą historię kobiety związanej z polityką - Betty Ford, czyli ekscentrycznej pierwszej Damy Ameryki w latach 1974-1977, prezentuje Katarzyna Wężyk na łamach cyklu "Herstory".

Czy nasze ciała "wiedzą", czego chcą? - w "Szkole Filozofów" będzie można przeczytać m.in. rozmowę Natalii Waloch z filozofką Aleksadrą Derrdą o cielesności w filozofii i poglądach francuskiego myśliciela Maurice'a Merleau-Ponty'ego. W części poświęconej kulturze ukażą się również m.in.: wywiad Joanny Wróżyńskiej z muzykiem Bartkiem "Fiszem" Waglewskim; tekst Anny Arno o Dorothea Lange, wybitnej fotografce XX w. czy rozmowa Mai Staniszewskiej z Pamelą B. Green, reżyserką "Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché", filmu o pierwszej reżyserce w historii kina. Nie zabraknie również rekomendacji nowości książkowych, filmowych czy muzycznych. Prócz tego czytelniczki i czytelnicy miesięcznika w dziale Nauka znajdą artykuł o znaczeniu wirusów w rozwoju ewolucji, a w części poświęconej modzie poznają nadchodzące trendy na czas zarazy.

Redakcja "Wysokich Obcasów Extra", które właśnie świętują 10. urodziny, ogłosiła konkurs dla czytelników - każdy, kto opisze wyjątkowy rok w swoim życiu i prześle swoją historię redakcji, ma szanse na otrzymanie atrakcyjnych nagród oraz publikację swojego zgłoszenia na łamach wrześniowego wydania miesięcznika.

Kwietniowe "Wysokie Obcasy Extra" ukażą się w sprzedaży 24 marca 2020 roku w cenie 7,99 zł. Wydanie dostępne będzie wraz z dodatkiem - magazynem "Kobiety Szpiedzy" w cenie 13,99 zł.

W związku z obecną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa zespół "Wysokich Obcasów Extra" zachęca wszystkich czytelników do pozostania w domu i zamawiania kwietniowego numeru na Prenumerata24.pl z bezpłatną dostawą na wskazany adres. Magazyn będzie można nabyć również w formie cyfrowej - na Publio.pl oraz pobrać w aplikacji "Wysokie Obcasy Extra".

Numer promowany jest w internecie (Wysokieobcasy.pl, Wyborcza.pl, Facebook) oraz w prasie ("Gazeta Wyborcza" i jej tygodniki, tygodnik "Polityka"). Działania reklamowe przygotował dział marketingu "Wysokich Obcasów".
.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Wojujący feminizm i problemy z d-py wzięte
 1