Łukasz Szewczyk24.03.2020 (19:18)brak komentarzy

Wspólne lekcje online WP Pilot i Brainly. Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty

WP Pilot, platforma telewizyjna Wirtualnej Polski oraz Brainly, internetowa społeczność 150 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli, zaczynają współpracę. Ruszają wspólne zdalne lekcje WP Pilot i Brainly.
Lekcje online
Codziennie od poniedziałku do piątku między 11:00 a 12:30 nauczyciele będą przygotowywać uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Internetowa transmisja wideo składać będzie się z wykładu i 45 minutowej sesji odpowiedzi na pytania użytkowników WP Pilot i społeczności Brainly.
- Tysiące uczniów i ich rodziców zmagają się w domach z zadaniami z Librusa. Potrzebują pomocy w ich wyjaśnieniu i w przygotowaniu do egzaminu. Nasz kanał edukacyjny stał się jednym z najbardziej popularnych w WP Pilocie. Bardzo się cieszę, że od teraz będziemy współpracować z Brainly. Dzięki temu dotrzemy do większej grupy zainteresowanych - mówi prezes WP Pilot, Tomasz Machała.

- Edukacja w domu to wyzwanie dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszyscy w Brainly czujemy powagę zadania i jesteśmy zdeterminowani, by jeszcze mocniej wspierać uczniów i rodziców w nauce z domu, teraz także w WP Pilocie - mówi Michał Gwiazdowski, General Manager Brainly na rynku polskim, rosyjskim i rumuńskim.

Brainly to największa na świecie społeczność internetowa, skupiająca uczniów, rodziców i nauczycieli. Platforma, z której korzysta miesięcznie ponad 150 mln użytkowników na całym świecie, to sieć edukacyjna do wzajemnej nauki (peer-to-peer learning) umożliwiająca poszerzanie wiedzy oraz uzyskanie pomocy w problemach z zadaniami domowymi, czy powtórką przed sprawdzianem, zarówno w zakresie nauk ścisłych, języków obcych, jak i nauk humanistycznych. Startup założony w Krakowie posiada biuro w Nowym Jorku i Barcelonie i dociera do użytkowników z 35 krajów na całym świecie. Do tej pory firma została wsparta m.in. przez: Naspers, Point Nine Capital, General Catalyst, Runa Capital i Learn Capital oraz Mantaray VC łączną kwotą 65,8 mln dolarów.