Łukasz Szewczyk25.03.2020 (12:35)brak komentarzy

Filmy dokumentalne o F1 codziennie w Eleven Sports

Telewizja ELEVEN SPORTS pozyskała prawa do trzech serii filmów dokumentalnych poświęconych najważniejszym postaciom i wydarzeniom w historii Formula 1. Emisje zaplanowane są od 29 marca codziennie o godz. 21:00 na antenie Eleven Sports 1.
Serie filmów dokumentalnych o F1 w Eleven Sports
Pierwsza propozycja to "Legendy F1" - seria poświęcona najwybitniejszym kierowcom i postaciom w dziejach królowej motorsportu. Przedstawia niezwykłe historie słynnych mistrzów świata F1 m.in. Nikiego Laudy, Ayrtona Senny, Nigela Mansella, Mario Andrettiego, Jackiego Stewarta i Alaina Prosta, a także tak barwnych osobistości jak Frank Williams czy Eddie Irvine.
Z kolei "Architekci F1" to cykl, w którym jego twórcy skupiają się na wybitnych ludziach mających swój wkład w rozwój i popularyzację Formula 1. Bohaterami poszczególnych dokumentów są m.in. były prezydent FIA Max Mosley, znakomity inżynier i projektant John Barnard oraz ceniony mechanik i wieloletni szef McLarena Jo Ramirez.

"Opowieści ze skarbca F1" to seria poświęcona fascynującym historiom związanym z Formula 1. Jeden z odcinków opowiada o pamiętnej rywalizacji Ayrtona Senny z Alainem Prostem w 1984 roku, inny skupia się na prestiżowych wyścigach F1® w Monako, a kolejny na losach kultowej stajni Lotus, która odnosiła największe sukcesy w latach 60. i 70. XX wieku.

Premiery dokumentów będą emitowane codziennie i godz. 21.00 (od 29 marca) na antenie Eleven Sports 1 codziennie o 21:00. Program #ElevenF1, który dotychczas był pokazywany w poniedziałki w porze premier serii dokumentalnych, zostanie połączony z nadawanym o 20:00 ELEVEN Call Live.

Warto przypomnieć, że od 29 marca w Eleven Sports 1 co tydzień będą retransmitowane najlepsze wyścigi Roberta Kubicy w Formula 1 z lat 2006-2010. Na początek, w najbliższą niedzielę o 15:00, widzowie będą mogli obejrzeć pamiętne Grand Prix Kanady z 2008 roku, zakończone pierwszym zwycięstwem Polaka na torach F1.