Łukasz Szewczyk26.03.2020 (10:50)brak komentarzy

Wirtualny sport na żywo. Simracing debiutuje na antenie Motowizji

W niedzielę (29 marca 2020 roku) na antenie Motowizji transmisja z eNASCAR iRacing Pro Invitational Series, a od 2 kwietnia relacje z polskiej e-sportowej ligi Republic of Simracers.
Simracing w Motowizji
W czasie, kiedy nie ma możliwości organizacji rajdów i wyścigów na ratunek fanom motorsportu - i widzom Motowizji - przychodzi jego wirtualna odnoga - simracing. NASCAR jako jedna z pierwszych serii wyścigowych postanowiła stworzyć alternatywę dla swoich kierowców oraz kibiców w postaci wirtualnych wyścigów. Na Homestead-Miami Speedway pojawiło się aż 26 kierowców z Cup Series, a stawkę uzupełnili między innymi mistrz pucharowej serii NASCAR z 2000 roku Bobby Labonte, jeden z najpopularniejszych kierowców NASCAR w XXI wieku Dale Earnhardt Jr czy zawodnicy znani z pozostałych krajowych dywizji NASCAR.
Całość okazała się niezwykłym sukcesem - w Stanach Zjednoczonych transmisję telewizyjną obejrzało ponad 900 tysięcy osób, sprawiając, że została najchętniej oglądaną pozycją e-sportową w historii amerykańskiej telewizji. Dodatkowo #ProInvitationalSeries w trakcie wyścigu był najpopularniejszym hashtagiem na Twitterze w USA. Motowizja zadbała o fanów NASCAR i 29 marca pokaże na żywo kolejny wyścigi z tej serii. Komentować tradycyjnie będą Michał Budziak (w studio) oraz Szymon Tworz (online).

eNASCAR iRacing Texas Motor Speedway na żywo w niedzielę (29 marca 2020 roku) o godz. 19:00 na antenie Motowizji.

Dodatkowo w ramówce Motowizji pojawią się relacje z czołowej polskiej ligi simracingowej jaką jest Republic of Simracers. W tym roku uruchomione zostały mistrzostwa na iRacing - wiodącej platformie na rynku, używanej nie tylko przez najlepszych simracerów na świecie, ale także profesjonalnych kierowców wyścigowych znanych z Formuły 1, NASCAR czy wyścigów GT.

Republic of Simracers - iRacing w czwartki (2, 16 i 30 kwietnia 2020 roku) o godz. 21.00 na antenie Motowizji

- To historyczny moment dla polskiego świata simracingu. Po raz pierwszy relacje z tego typu zawodów będą transmitowane na żywo w telewizji. Dokonujemy milowego kroku dla całej dyscypliny e-sportu jaką jest simracing. Obecna sytuacja na świecie sprawia, że wszyscy miłośnicy motorsportu z większą uwagą przyglądają się wirtualnym zawodom, zwłaszcza, że są one tak samo interesujące jak te "prawdziwe", a czasem może nawet bardziej - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Motowizja została także patronem Republic of Simracers - iRacing. Dodatkowo zespół DV1 TRITON Racing będzie wystawiał jedno specjalne auto w barwach Motowizji w którym rywalizować będą czołowi kierowcy wyścigowi z Polski i zagranicy.