Łukasz Szewczyk26.03.2020 (12:57)brak komentarzy

Rozpoczęcie weekendu z dreszczykiem emocji. "Piątki strachu" w TNT

W każdy piątek kwietnia widzowie TNT mogą spodziewać się dawki intensywnych emocji. Wśród propozycji m.in. opowieść o legendarnym Draculi, historię o nawiedzonym przez duchy domu czy człowieku, któremu udało się powrócić ze świata piekielnych demonów.
Oszukać przeznaczenie 5
Bohaterowie cyklu "Piątki strachu" próbują uciec bezwzględnemu przeznaczeniu, powrócić do swojej ludzkiej postaci czy odzyskać utraconą miłość. Wszyscy mierzą się z przerażającymi przeciwnościami, nadprzyrodzonymi siłami i ogromnym strachem. Każda z filmowych historii dostarczy widzom mocnych wrażeń i pozwoli rozpocząć weekend emocjonującym dreszczykiem niepokoju.
Frank Cotton, bohater produkcji "Hellraiser: Wysłannik piekieł" (3 kwietnia) to wyjątkowo ciekawski jegomość. Za pomocą magicznej kostki wkracza w świat piekielnych demonów - Cenobitów. W wyniku tej wycieczki traci ludzką postać i przeobraża się w odrażającego potwora. Przypadkiem do życia przywraca go jego przyrodni brat wprowadzający się do swojego nowego domu. Cotton nawiązuje romans z żoną nowego lokatora nieruchomości - Julią (Clare Higgins). Mężczyzna wie, że aby odzyskać swoje ludzkie ciało musi znaleźć i zabić kolejne ofiary. O pomoc w realizacji jednej ze zbrodni prosi Julię... Czy kobieta pomoże mu wrócić do życia?

"Obecność" (10 kwietnia) to film zrealizowany na podstawie jednej ze spraw rozwiązywanych przez małżeństwo Lorraine i Eda Warrenów (w filmie wcielają się w nich Vera Farmiga oraz Patrick Wilson). Para, która zajmuje się tropieniem wydarzeń paranormalnych zostaje wezwana przez rodzinę, która od niedawna mieszka w starym domu pod miastem. Domownicy są dręczeni przez niewyjaśnione zjawiska, które z czasem zdają się nasilać. Małżeństwo odkrywa, że przed laty w domu mieszkała stara wiedźma i to ona najprawdopodobniej nęka rodzinę. Łowcy duchów proponują szereg rozwiązań, jednak okazuje się, że ten przypadek znacznie różni się od wszystkich, z jakimi do tej pory mieli do czynienia...

Historia rumuńskiego, nieśmiertelnego hrabiego o imieniu "Dracula" (17 kwietnia) jest dziś prawdziwym klasykiem. W jednej z najnowszych wersji tej opowieści w głównego bohatera wciela się Gary Oldman. Wampir wiele stuleci spędził w swoim opuszczonym zamku, gdy niespodziewanie wizytę składa mu prawnik Jonathan Harker (Keanu Reeves). Młody mężczyzna proponuje mu sprzedaż starego opactwa. Pech chciał, że Dracula przypadkiem natrafia na zdjęcie narzeczonej Jonathana - Miny (Winona Ryder). Okazuje się, że kobieta do złudzenia przypomina mu jego ukochaną, która odebrała sobie życie kilka wieków wcześniej. Książę więzi prawnika w swoim przerażającym zamku, a sam przeistacza się w młodego i przystojnego księcia Vlada. Postanawia odzyskać utraconą miłość.

"Oszukać przeznaczenie 5" (24 kwietnia) to ostatnia część znanej serii horrorów, których bohaterowie chcą za wszelką cenę uniknąć śmierci. Piąta część rozpoczyna się w momencie, gdy grupa pracowników jednej z firm wybiera się na wyjazd integracyjny. Jeden z uczestników wycieczki, Sam Lawton (Nicholas D'Agosto) ma wizję, w której autokar spada w przepaść w trakcie katastrofy mostu. Sam staje na wysokości zadania i namawia pozostałych, by wysiedli z autobusu. Przewidywania okazują się trafne i grupa unika wypadku. Od tej pory każdego prześladuje jednak bezwzględne przeznaczenie próbujące ich unicestwić w najmniej oczekiwanych okolicznościach oraz na wiele zaskakujących sposobów. Czy ktokolwiek znajdzie sposób, by uniknąć bezwzględnego losu?

Filmy z cyklu "Piątki strachu" będą emitowanie na antenie TNT w każdy piątek kwietnia o godzinie 21:00.