Łukasz Szewczyk26.03.2020 (13:06)11 komentarzy

Kwarantanna przed TV: Dłużej oglądamy telewizję, najwięcej zyskują kanały informacyjne

Aktualna sytuacja związana z pandemią i konieczność pozostania w domach sprawia, że konsumenci oglądają TV częściej i dłużej.
Kwarantanna przed TV: Dłużej oglądamy telewizję, najwięcej zyskują kanały informacyjne
Wzrosty oglądalności odnotowały, między innymi, kanały informacyjne + 76%, programy informacyjne +22% oraz kanały dziecięce +17%. Średni dobowy czas oglądania TV wzrósł znacząco w ostatnich tygodniach. Przed ekranem zasiadły wszystkie pokolenia, a intensywność działań reklamowych nie zmniejsza się.
- Epidemia koronawirusa i apele o pozostawanie w domach skutkują zmianami związanymi z konsumpcją mediów, szczególnie z oglądaniem telewizji. Podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, w obliczu nagłych, poważnych wydarzeń, widzowie zwracają się w stronę telewizji, aby dowiedzieć się więcej i pozostawać na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z kraju i ze świata. W efekcie możemy zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania kanałami i programami informacyjnymi. Jednocześnie rośnie ogólna konsumpcja treści telewizyjnych, gdyż przebywający w domach Polacy szukają sposobów na spędzenie czasu, a dzieci pozostające w domach po zamknięcie szkół i przedszkoli, chętniej się przed telewizorami. Podobne mechanizmy obserwujemy też w innych krajach, w których Nielsen mierzy oglądalność telewizji, a które dotknęła epidemia koronawirusa - komentuje Agnieszka Gosiewska, dyrektor zarządzająca Nielsen Media w Polsce.

- Analizując czas oglądania telewizji w ciągu ostatnich dwóch tygodni widzimy wyraźnie, w którym momencie Polacy uznali sytuację w kraju za naprawdę poważną: wzrost czasu poświęcanego na telewizję nastąpił 12 marca, czyli dzień po ogłoszeniu planowanego zamknięcia szkół i przedszkoli. Od tego czasu Polacy każdego dnia spędzają przed telewizorem więcej czasu niż w podobnym okresie rok temu. Wzrost zainteresowania telewizją widoczny jest praktycznie w każdym pokoleniu, zarówno najstarszym jak i najmłodszym, jednak zdecydowanie najmniejszy jest wśród osób w wieku 13-24 lata, czyli tzw. pokolenia Z, które relatywnie najmniej czasu, spośród wszystkich grup wiekowych, spędza na oglądaniu treści telewizyjnych. Specyfika rynku reklamy telewizyjnej, którą planuje się z wyprzedzeniem, sprawia, że jak na razie nie ma zauważalnej zmiany w intensywności działań reklamowych w telewizji - dodaje Gosiewska
Nielsen Media

Komentarze (1 - 10 z 11)

Stanowczo zmniejszyłem oglądanie telewizji, a szczególnie szczujni informacyjnej. Wiadomości czasami z radia, lub renomowanych stron w internecie. Dziennikarskiej nagonki unikam, pyrakjaco przyspieszonych podnieconych dyszących głosów w RMF, i innych takich stacjach.
 2  
Aja już mam dość tego ciogle gadanie o wirusie już wolałem jak o polityce gadali
 7  
Jestem wniebowzięty że ja i mój KOD możemy tyle czasu wspólnie spędzić w willi.

#zostańWdomuIdźNaWybory
 6  
No właśnie MAM dosyć tego co w telewizjach informacyjnych na okrągło o tym ŚWIRUSIE.
To jest pożywka dla mediów. To one rozdmuchują jak to jest źle.
I jest szczujnia TVP na TVN i odwrotnie. Przeciąganie liny między PiSem a Opozycją.
Lepiej wolę oglądać filmy i seriale niż męczyć oczy oglądać informacje o tej zarazie. Może i to ważne dla Polaków ale na okrągło to już męczy to wielu widzów.
 5  
Bo to chora walka pomiędzy PIS i PO na wirusy, kto lepszy. Nie oglądam i koniec!
 2  
Najlepszy jest TVP Info, sprawdzone informację. W TVN-ie wycinają i ukrywają informacje odnośnie wirusa za granicą aby udowodnić że w Polsce jest najgorzej.
 1  
Dam Ci radę #zostańWdomuIdźNaWybory
 2  
TVP to szambo i dwa metry mułu, informacje nie rzetelne bo jak mają być jak to jest rządowa telewizja.
 1  
Najlepszy jest TVP Info, sprawdzone informację. W TVN-ie wycinają i ukrywają informacje odnośnie wirusa za granicą aby udowodnić że w Polsce jest najgorzej.
Napisz proszę jak zrobić by obecnie przez 5 minut wytrzymać oglądając TVP Info, czy TVN24, czy inny informacyjny, napisz, proszę, bo za diabła nie potrafię.
 2  
#koronawirus
#zostań w domu
#idź na wybory
#jak żyć
 0