Łukasz Szewczyk26.03.2020 (13:16)brak komentarzy

"Myśli na ten czas" w TVP Kultura i TVP Historia

Telewizja Polska rozpoczyna emisję cyklu "Myśli na ten czas", przygotowanego specjalnie na okres Wielkiego Postu. To rozważania o wierze, kulturze i sztuce, które prezentować będą osoby duchowne wyznania rzymskokatolickiego, protestanckiego i prawosławnego oraz świeccy.
"Myśli na ten czas"
W programie przedstawione zostaną filozoficzne i kulturoznawcze spojrzenia w kontekście Wielkiego Postu na słowa oraz dzieła wybitnych postaci religii i kultury, na wielkie malarstwo, muzykę i kino, czy słynnych bohaterów literackich, na emocje i uczucia oraz postawy wobec pracy, nauki, odpowiedzialności i pokory. Wobec panującego obecnie w Polsce i na świecie poczucia niepokoju, strachu i niepewności jutra, autorzy cyklu przekazywać będą słowa pokrzepiające i skłaniające do głębszej refleksji.
Wśród zaproszonych do udziału w cyklu znaleźli się: historyk i historyk sztuki ks. bp prof. dr hab. Michał Janocha, Prowincjał Dominikanów o. Paweł Kozacki, proboszcz parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie ks. Michał Jabłoński, teolog i duchowny prawosławny ks. Henryk Paprocki, krajowy duszpasterz środowisk twórczych i wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów ks. Grzegorz Michalczyk, dr teologii ekumenicznej ks. Andrzej Luter, kierownik duchowy Opus Dei w Polsce ks. dr Stefan Moszoro-Dąbrowski, filozof prof. dr hab. Robert Piłat, członek Instytutu Tomistycznego dominikanin o. Krzysztof Ośko, redaktor naczelny kwartalnika "Christianitas" dr Paweł Milcarek, członek Instytutu Tomistycznego o. dr Maciej Roszkowski, redaktor w wydawnictwie i kwartalniku "Więź" Ewa Kiedio oraz doktoranci Wydziału "Artes Liberales" UW Witalij Michalczuk i Łukasz Hajduczenia.
  
Premierowe odcinki cyklu "Myśli na ten czas" codziennie o godz. 20.00 w TVP Kultura oraz o godz. 22.00 w TVP Historia.