Łukasz Szewczyk26.03.2020 (13:19)1 komentarz

"Kulturalna szkoła". Nowe pasmo edukacyjne w TVP Kultura

W związku z decyzją o zamknięciu szkół spowodowaną wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii koronawirusa, TVP Kultura w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotowała specjalne pasmo edukacyjne "Kulturalna szkoła".
Oprawa TVP Kultura - sygnał kontrolny
Literatura, sztuka i muzyka - to specjalność TVP Kultura. W paśmie "Kulturalna szkoła" Antena przybliży młodym widzom filmy, spektakle Teatru Telewizji, seriale na podstawie obowiązujących lektur szkolnych, koncerty i widowiska muzyczne oraz cykle dokumentalne i publicystyczne.
Każdy dzień powszedni rozpoczynać się będzie o godz. 13:00 pasmem "Literatura na ekranie". Wśród tytułów znajdą się adaptacje lektur szkolnych, m.in.: filmy Andrzeja Wajdy ("Wesele", 26 marca), czy Jerzego Hoffmana ("Pan Wołodyjowski", 27 i 28 marca), "Moby Dick" w reż. Johna Hustona (27 marca), "Awantura o Basię" (27 marca), seriale "Nad Niemnem" (25 i 26 marca) czy "Samochodzik i templariusze" (od 30 marca). Na Antenie nie zabraknie również spektakli Teatru Telewizji.

W paśmie edukacyjnym znajdą się również produkcje własne TVP Kultura, m.in. cykle "Herbert - mosty" poświęcony poezji Zbigniewa Herberta, "Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki historii" o perłach polskiej architektury i kultury, "Pojedynki stulecia" o najważniejszych twórcach polskiej literatury współczesnej, czy krótkie formy o sztuce tańca "Baletownik".

W programie znajdą się również serie dokumentalne, m.in. o najsłynniejszych kompozytorach muzyki klasycznej ("Śladami wielkich kompozytorów"), najwybitniejszych malarzach ("Artyści antagoniści"), legendarne koncerty edukacyjne ("Niezapomniany Leonard Bernstein - spotkania z muzyką") i mistrzowskie wykonania dzieł Fryderyka Chopina.

Wszystkie pozycje w ramach "Kulturalnej szkoły" będą dostępne również w Internecie w serwisie TVP VOD. Pasmo edukacyjne - zarówno w TVP Kultura, jak w TVP VOD - nie będzie przerywane blokami reklamowymi. Aktualny program dostępny jest na stronach kultura.tvp.pl oraz tvp.pl. Informacje o programie zamieszczane są również codziennie na stronie TVP Kultura na Facebooku.
 
Pasmo edukacyjne "Kulturalna szkoła" od poniedziałku do piątku od 13:00 na antenie TVP Kultura

Komentarze (1 - 1 z 1)

Telewizja Piska (TVP) = wielka porażka.
 1