Łukasz Szewczyk27.03.2020 (14:15)1 komentarz

Specjalne wydanie Wysokich Obcasów z okładką Marty Frej. "Dziękujemy"

Pielęgniarki i pielęgniarze, lekarki i lekarze, ratowniczki i ratownicy - to oni na pierwszej linii frontu walczą z wirusem, który w ostatnich tygodniach paraliżuje nasz kraj. W symbolicznym geście podziękowania za pomoc, którą niosą, na okładce nowego numeru "Wysokich Obcasów" ukaże się wyjątkowy rysunek ilustratorki Marty Frej.
Wysokie Obcasy - 28 marca 2020 roku
Wysokie Obcasy - 28 marca 2020 roku
- Epidemia koronawirusa to nie tylko czas strachu, ale także prawdy. A prawda jest taka, że mamy okropne braki kadrowe pielęgniarek. Wiele wyjechało, a te, które zostały, pracowały nawet w kilku miejscach i łatały dziury. To się właśnie kończy, bo czeka nas zalew tysięcy zakażonych pacjentów, także z niewydolnością oddechową i w bardzo ciężkim stanie - mówi jedna z bohaterek tekstu Agnieszki Urazińskiej, Agnieszka Dominiak, pielęgniarka pracująca w ambulatorium od 20 lat.
W listopadzie zeszłego roku Gazeta Wyborcza i Wysokie Obcasy wraz Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych oraz firmami Arjo, Skamex i Novamed zainicjowały akcję "Pod dobrą opieką", której celem jest znalezienie sposobów na zmianę społecznego odbioru zawodu pielęgniarki i położnej, promocja tych zawodów, poprawa warunków ich pracy, a także polepszenie relacji z lekarzami i pacjentami. Dziś sytuacja, w której się znajdujemy, drastycznie pokazuje skalę problemu nie tylko pielęgniarek, ale i całej służby zdrowia, a to oni są na pierwszej linii frontu walki z wirusem, o którym wciąż mało wiemy.

Aby wspólnie okazać wdzięczność za, to co robią i ile ryzykują, by ratować życie innych, zespół "Wysokich Obcasów" zachęca, żeby okładkę narysowaną przez Martę Frej przykleić w sobotę, 28 marca 2020 roku, na oknach swoich domów czy szybach samochodów. Okładkę będzie można też znaleźć w internecie i udostępniać na swoich profilach w mediach społecznościowych, pisząc pod nią słowa wsparcia i podziękowania. Redakcja prosi również, aby w tym trudnym czasie zachowywać się odpowiedzialnie - słuchać apeli lekarzy i nie zatajać przed nimi informacji o swoim stanie zdrowia czy podejrzeniu zakażenia, dla dobra swojego i innych.

W sobotnim numerze Wysokich Obcasów będzie można przeczytać m.in. tekst Arkadiusza Gruszczyńskiego o działaniach właścicielki szkoły gotowania "Little Chef" Katii Roman-Trzaski, która po decyzji premiera o zamknięciu wszystkich restauracji w Polsce postanowiła zorganizować zbiórkę publiczną na codzienne gotowanie dla lekarzy i potrzebujących mieszkańców Warszawy; wywiad Aleksandry Klich z Małgorzatą Płoszaj, autorką bloga "Szuflada Małgosi", przewodniczką po żydowskich śladach w Rybniku czy artykuł Evy Milczarek o Feministycznym Klubie Książki.

Specjalny numer Wysokich Obcasów ukaże się w sobotę (28 marca 2020 roku) wraz z weekendowym wydaniem "Gazety Wyborczej" w cenie 6,99 zł. Numer będzie można przeczytać również bez wychodzenia z domu na stronie Wysokieobcasy.pl.

Wydanie wspiera promocja w prasie ("Gazeta Wyborcza") oraz internecie (Wyborcza.pl, Wysokieobcasy.pl, Facebook, Instagram). Działania reklamowe przygotował zespół marketingu "Gazety Wyborczej" i "Wysokich Obcasów".

Komentarze (1 - 1 z 1)