Łukasz Szewczyk27.03.2020 (14:38)brak komentarzy

Allegro ogłasza Pakiet wsparcia dla Sprzedających. 16 mln zł na pomoc firmom w czasie pandemii

W trudnym czasie pandemii koronawirusa Allegro wspiera sprzedawców i uruchamia dla nich Pakiet wsparcia wart 16 mln złotych, który pomoże im przetrwać trudniejszy czas. Celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży.
Pakiet wsparcia dla Sprzedających Allegro
- Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów - mówi Francois Nuyts, prezes Allegro. - Będziemy nadal inwestować w programy i rozwiązania, które mogą mieć najbardziej pozytywny wpływ na życie Polaków i na polską gospodarkę - dodaje Nuyts.
W ubiegłym tygodniu Allegro ogłosiło wartą 21 milionów złotych inwestycję, dzięki której każdy Polak za darmo i bez dodatkowych warunków może przez miesiąc korzystać z bezpłatnych dostaw w ramach Allegro Smart. W ten sposób Allegro pomaga Polakom zorganizować swoje życie w trudnych czasach i zrobić zakupy online bez żadnych kosztów dostawy.

Z kolei 1 kwietnia 2020 roku Allegro uruchamia wart ponad 16 milionów złotych Pakiet wsparcia dla Sprzedających. Pomoże on obecnym sprzedawcom utrzymać biznes i lepiej zarządzać przepływem gotówki a nowym firmom, szukającym nowych kanałów online, obniży koszty rozpoczęcia sprzedaży.

Jakie warunki?

Mali i średni sprzedawcy później zapłacą za usługi
W ramach programu Allegro pomoże małym i średnim sprzedawcom, wydłużając termin zapłaty prowizji za usługi Allegro z 14 do 60 dni. Dotyczy to 54 tysięcy obecnych małych i średnich sprzedawców. Przedłużenie okresu płatności włączony zostanie automatycznie.


3 miesiące za darmo dla nowych polskich sprzedawców
Dodatkowo Allegro wesprze polskich przedsiębiorców, którzy zdecydują się zacząć oferować swoje produkty na Allegro - będą mogli sprzedawać bez prowizji przez pierwsze 3 miesiące działalności. Dzięki temu będą mogli łatwo rozpocząć sprzedaż w internecie. W ostatnich latach Allegro oferuje różne programy promocyjne dla nowych sprzedawców, obniżając prowizję od sprzedaży zwykle o 20% do 50%. W wyjątkowych okolicznościach podejmujemy wyjątkowe działania, dlatego rabat wynosi teraz 100% i obowiązuje dłużej.

Łatwa pożyczka i cashback 3%
Allegro pomoże sprzedawcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą zwiększać płynność finansową. Spółka zaoferuje łatwo dostępne pożyczki gotówkowe z cashbackiem w wysokości 3%, aż do 4,5 tys złotych. Wnioski można składać w pełni online, a do decyzji banku nie potrzeba żadnych dokumentów finansowych. Ten produkt będzie oferowany wspólnie z mBankiem.

8,5 mln zł oszczędności dla wszystkich sprzedawców
Allegro zawiesza wszystkie zapowiedziane podwyżki opłat dla sprzedawców. Ogłoszona w styczniu zmiana sposobu naliczania prowizji, wliczająca do podstawy koszty dostawy, planowana na 2 kwietnia, także będzie zawieszona. Allegro będzie wspierać biznes sprzedawców samodzielnie inwestując w system darmowych dostaw, zwiększających atrakcyjność ofert dla klientów, dając sprzedawcom więcej czasu na wprowadzenie ofert z darmową dostawą.

Allegro zapewnia, żę pokryje wszystkie koszty związane z Pakietem wsparcia dla Sprzedających, tak aby sprzedający mogli lepiej dostosować swój biznes do zmiennych warunków biznesowych.