Łukasz Szewczyk27.03.2020 (18:55)8 komentarzy

METRO testuje interaktywną technologię HbbTV. Dodatkowe treści dla widzów

HbbTV to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy Internet. Potencjał tej interaktywnej funkcji już można testować na kanale METRO.
METRO testuje interaktywną technologię HbbTV. Dodatkowe treści dla widzów
Technologia HbbTV daje nadawcy nowe możliwości w budowaniu relacji z widzem. Widzowie telewizji METRO dostępnej na MUX-8 w ramach aplikacji Hbb mają do dyspozycji szereg dodatkowych funkcjonalności, w tym: rozszerzony program telewizyjny z interaktywnymi elementami zwiastunów dla wybranych pozycji w ramówce, grę sprawdzającą wiedzę ogólną (quiz), interaktywne sondy publikowane w trakcie audycji czy pełnoekranowe komunikaty informacyjne. Nawigacja wewnątrz aplikacji odbywa się za pomocą pilota do telewizora. Użytkownik może wywołać ją zawsze za pomocą czerwonego przycisku.
- Rozpoczynamy testowanie nowej funkcji i uczymy się jej możliwości. Mamy nadzieję szybko wprowadzić ciekawe, interaktywne treści towarzyszące programom na antenie. Jestem przekonany, że znaczenie HBBtv będzie rosło, bo to prosty i skuteczny sposób komunikowania się z widzami, dodatkowy kanał dostarczania informacji i rozrywki oraz interesujące narzędzie marketingowe - komentuje Maciej Świerzawski, kierujący kanałem Metro.

Z portalu telewizji hybrydowej METRO mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej odbierający program na Multipleksie 8 (DVB-T), posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do Internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV. Praktycznie wszystkie odbiorniki telewizyjne oferowane obecnie w sieciach sprzedaży w Polsce wyposażone są w taką opcję.

Komentarze (1 - 8 z 8)

w zasadzie, to....reklamy
 7  
Taa. Szkoda że na ten standard od kilku lat nie można namówić UPC. ONI jeszcze są w średniowieczu z tym swoim "nowoczesnym" horizonem.
 2  
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie
 5  
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie
i nie ma od ciebie statystyk, co, kiedy i ile oglądasz. Jak tak możesz? Może jeszcze wyciszasz reklamy jak ja? Ja jestem przez to brudną szmatą w trybach polskich mediów, nie oglądam (i wyciszam) w ogóle reklam i nie słucham w radiu.
 2  
Tv to przezytek, kto te reklamy ogląda?
 2  
" G34pol
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie" taa a napisałeś to na kompie u sąsiada?
 2  
Widziałem na Discovery Sci, reklamy porąbanych seriali TVN! skandal, następny kanał nie do oglądania?
 3  
Przecież większość oglądających TV po maksymalnie 2 czy 3 dniach wyłącza to całe HBB w menu telewizora.
 3