Łukasz Szewczyk27.03.2020 (18:55)8 komentarzy

METRO testuje interaktywną technologię HbbTV. Dodatkowe treści dla widzów

HbbTV to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy Internet. Potencjał tej interaktywnej funkcji już można testować na kanale METRO.
Telewizja Metro z technologią HbbTV
Technologia HbbTV daje nadawcy nowe możliwości w budowaniu relacji z widzem. Widzowie telewizji METRO dostępnej na MUX-8 w ramach aplikacji Hbb mają do dyspozycji szereg dodatkowych funkcjonalności, w tym: rozszerzony program telewizyjny z interaktywnymi elementami zwiastunów dla wybranych pozycji w ramówce, grę sprawdzającą wiedzę ogólną (quiz), interaktywne sondy publikowane w trakcie audycji czy pełnoekranowe komunikaty informacyjne. Nawigacja wewnątrz aplikacji odbywa się za pomocą pilota do telewizora. Użytkownik może wywołać ją zawsze za pomocą czerwonego przycisku.
- Rozpoczynamy testowanie nowej funkcji i uczymy się jej możliwości. Mamy nadzieję szybko wprowadzić ciekawe, interaktywne treści towarzyszące programom na antenie. Jestem przekonany, że znaczenie HBBtv będzie rosło, bo to prosty i skuteczny sposób komunikowania się z widzami, dodatkowy kanał dostarczania informacji i rozrywki oraz interesujące narzędzie marketingowe - komentuje Maciej Świerzawski, kierujący kanałem Metro.

Z portalu telewizji hybrydowej METRO mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej odbierający program na Multipleksie 8 (DVB-T), posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do Internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV. Praktycznie wszystkie odbiorniki telewizyjne oferowane obecnie w sieciach sprzedaży w Polsce wyposażone są w taką opcję.

Komentarze (1 - 8 z 8)

w zasadzie, to....reklamy
 7  
Taa. Szkoda że na ten standard od kilku lat nie można namówić UPC. ONI jeszcze są w średniowieczu z tym swoim "nowoczesnym" horizonem.
 2  
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie
 5  
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie
i nie ma od ciebie statystyk, co, kiedy i ile oglądasz. Jak tak możesz? Może jeszcze wyciszasz reklamy jak ja? Ja jestem przez to brudną szmatą w trybach polskich mediów, nie oglądam (i wyciszam) w ogóle reklam i nie słucham w radiu.
 2  
Tv to przezytek, kto te reklamy ogląda?
 2  
" G34pol
A ja mam wylaczony internet i w tv i nie mam zamiaru to włączać i co mi zrobicie" taa a napisałeś to na kompie u sąsiada?
 2  
Widziałem na Discovery Sci, reklamy porąbanych seriali TVN! skandal, następny kanał nie do oglądania?
 3  
Przecież większość oglądających TV po maksymalnie 2 czy 3 dniach wyłącza to całe HBB w menu telewizora.
 3