Łukasz Szewczyk30.03.2020 (11:31)16 komentarzy

Szkoła z TVP: Specjalne pasma z lekcjami dla uczniów na czterech antenach. Plan lekcji

Telewizja Polska i Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamiają projekt Szkoła z TVP. Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej. Znajdą się także na platformie VOD.
Szkoła z TVP: Specjalne pasma z lekcjami dla uczniów na czterech antenach. Plan lekcji
Nowa propozycja "Szkoła z TVP" to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.
- Projekt "Szkoła z TVP" jest dla nas wyzwaniem logistycznym i technologicznym ale jego realizacja jest kwintesencją działalności nadawcy publicznego. Umożliwia nam to pokazanie, że TVP jest spółką nowoczesną i dynamiczną, która w szybkim tempie odpowiada na społeczne oczekiwania i wychodzi naprzeciw wyzwaniom. Jestem pewien, że zaangażowanie naszych pracowników połączone z wkładem merytorycznym Ministerstwa Edukacji Narodowej zapewni uczniom edukację na najwyższym możliwym w tych warunkach poziomie - mówi Maciej Łopiński, prezes TVP .

- Wartościowe, merytoryczne materiały prezentowane na antenach TVP mogą być istotnym narzędziem w codziennej pracy nauczycieli i wsparciem dla uczniów w samodzielnej nauce w domu - podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Lekcje na czerech antenach TVP
"Szkoła z TVP" będzie dostępna na czterech kanałach: TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP3. Pasmo to skierowane jest do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Lekcje realizowane będą zgodnie z obowiązującą podstawą programową i wytycznymi MEN. Zajęcia mają angażować wszystkich uczniów, tych najmłodszych oraz tych, którzy przygotowują się do egzaminu ośmioklasisty.

Wszystkie cztery kanały Telewizji Polskiej, na których emitowana będzie "Szkoła z TVP" są dostępne dla każdego, za darmo. Aby mieć gwarancję pełnej dostępności wszystkich kanałów, uruchomiona została dodatkowa emisja programu TVP Rozrywka na cyfrowym multipleksie trzecim (MUX3), naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizory dostroją się automatycznie do nowych ustawień, natomiast w przypadku niektórych odbiorników telewizyjnych, może zaistnieć konieczność ręcznego dostrojenia.

Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 1 (TVP Sport)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 1 (TVP Sport)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 2 (TVP Rozrywka)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 2 (TVP Rozrywka)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 3 (TVP Historia)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 3 (TVP Historia)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 4 (TVP 3)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 4 (TVP 3)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 5 (TVP Historia)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 5 (TVP Historia)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 6 (TVP 3)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 6 (TVP 3)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 7 (TVP Rozrywka)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 7 (TVP Rozrywka)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 8 (TVP Sport)
Szkoła z TVP - plan lekcji Klasa 8 (TVP Sport)
Szkoła z TVP także online
"Szkoła z TVP" dostępna będzie w kanałach TVP od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach programowych: porannym - rozpoczynającym się zawsze od godz. 8:00 i powtórzeniowym - od godz. 12:30. Dodatkowo wszystkie wyemitowane na antenie lekcje będą dostępne na vod.tvp.pl w specjalnie przygotowanych serwisach, dedykowanych każdej klasie oraz na stronie szkolaztvp.pl.

Chcąc wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w "Szkole z TVP" wystarczy wybrać odpowiednią antenę Telewizji Polskiej, na której prowadzone są lekcje dla konkretnej klasy, następnie wskazać godzinę emisji lekcji w danym dniu. Dzięki dwukrotnej w ciągu dnia tej samej lekcji, zawsze na tej samej antenie, dziecko może w łatwy i przystępny sposób wybrać i zapamiętać swoją klasę.


Pasma edukacyjne Telewizji Polskiej
Telewizja Polska od początku zawieszenia zajęć w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych intensywnie wspiera działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura zostały uruchomione również audycje w serwisie VOD.TVP.PL.

Od 19 marca TVP we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła wirtualny kanał edukacyjny. Każdego dnia, na TVP VOD w godzinach 9.00-13.00 w sekcji "eSzkoła" uczniowie i nauczyciele mogą znaleźć wartościowe materiały dotyczące wybranego zagadnienia.

Ponadto od 23 marca działa "Domowe przedszkole" TVP ABC, które również można znaleźć na VOD.TVP.PL. To oferta dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

Komentarze (1 - 10 z 16)

I już wiadomo na co zostały przeznaczone 2 mld zł
 2  
I już wiadomo na co zostały przeznaczone 2 mld zł
Czyli, na te chaotyczne drgawki?
 2  
wiecej rodzinka.pl, korona kruluf, ksiondz detektyf, wincej! jeszcze wincej Zenka też!
 4  
I właśnie dlatego jest potrzeba aby dofinansować TVP bo żadna inna stacja w takiej sytuacji nie zdecydowała by się na takie programy. Tylko w TVP sprawdzone informacje i misja. Nikt obcy nam nie pomoże jeśli sami sobie nie pomożemy, żadne TVN-y i im podobni.
 0  
tylko TVP teraz drga w agonii, a 2 miliardy na co poszły, ze nie przygotowani zupełnie? złote klamki?
 1  
No, no, na TVP Sport teraz leci lekcja na dla 8 - klasisty z chemii i jest przedstawiana jak zrobić spirytus. Dzięki za pokaz Telewizji publiczna.
 3  
Dziwne, bo wg zapowiedzi TVP to co jest nadawane w ramach szkoły nie idzie z dofinansowania, a ze sponsoringu firmy państwowej. Czyli kolejne miliony wpłynęły na konto :)
 4  
Człowieku w dzisiejszych czasach lekcje przez telewizor, gdy każda szkoła ma swój tok nauczania, swoje podręczniki? Myślisz że dzieciaki to oglądają, gdy same mają sporo zadań związane z e-lekcjami od swoich nauczycieli?

#zostańWdomuIdźNaWybory może zmądrzejesz
oj na bank oglądają dzieci co mają nawiedzonych rodziców pisowskich. Po co lekcje ze szkoły, skoro tam są ci źli nauczyciele co strajkowali przecież, a tak mają tu najlepszą telewizję od cudownego rządu i jeszcze "za darmo"
 3  
Szkoda, że nie ma planu lekcji z tematami. Wiadomo tylko, że jest dany przedmiot, ale nie wiadomo na jaki temat będzie lekcja.

Prośba do TVP o uzupełnienie.
 1  
Wszędzie nie ma takiego internetu i możliwości. Lepiej emitować te lekcje niż powtórki jakichkolwiek programów.
 3