Łukasz Szewczyk01.04.2020 (9:19)1 komentarz

Sportklub i Fightklub pozostają na wyłączność na Platformie Canal+

Nadawca sportowego kanału Sportklub oraz kanału sportów walki Fightklub przedłuża współpracę z Platformą Canal+. Oba kanały będą dostępne na wyłączność w śród satelitarnych platform telewizyjnych.
Sportklub
Sportklub i Fightklub dołączyły do oferty platformy satelitarnej w czerwcu 2017 roku. Nowa umowa zakłada obecność obu stacji na wyłączność na Platformie Canal+ na kolejne lata.
- Cieszymy się z możliwości dalszej współpracy - mówi Dirk Gerkens, CEO właściciela kanałów, czyli spółki IKO Poland srl, - Dla nas to nie tylko dowód, że bronimy się jakością oferowanego contentu, ale również wyzwanie, aby w najbliższym czasie dążyć do dalszego rozwoju. Od czasu podpisania poprzedniej umowy z Canal+ pozyskaliśmy szereg interesujących praw, nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Wirtualną Polską, odświeżyliśmy szatę graficzną anteny, a przede wszystkim rozpoczęliśmy emisję obu naszych kanałów w jakości HD. Wierzę, że jeszcze lepsza przyszłość przed nami - dodaje.

W obecnym sezonie Sportklub transmituje zmagania o mistrzostwo Polski w Energa Basket Lidze Kobiet, Lotto Superlidze tenisa stołowego i Futsal Ekstraklasie. Sportklub to szeroka oferta motorsportu (NASCAR Xfinity Series, Supercars Championship i Le Mans Series) oraz najlepszej europejskiej koszykówki (hiszpańska ACB, turecka BSL i niemiecka BBL) i piłki ręcznej (Bundesliga). Ze względu na bieżące zawieszenie niemal wszystkich wydarzeń sportowych na świecie, w ostatnich tygodniach zmienił się nieco profil stacji. Obecnie w znacznie szerszym zakresie widzowie mogą oglądać interesujące produkcje dokumentalne, a także transmisje ze zmagań e-sportowych.

Fightklub to z kolei boks i MMA, przeplatane relacjami z najlepszych gal kick-boxerskich oraz cieszącymi się uznaniem widzów seriami dokumentalnymi. Na antenie stacji widzowie oglądać mogą również archiwalne pojedynku bokserskie, a już od kwietnia czekają ich dwie kolejne niespodzianki - dwa nowe, nietransmitowane nigdy wcześniej w Polsce formaty: Tatneft Cup i Lux Fight League. Pierwszy z nich to gratka dla fanów kickoboxingu, drugi to cieszące się ogromną popularnością w Meksyku gale MMA.

Na platformie Canal+ obie stacje nadal dostępne będą na tych samych kanałach: Sportklub na kanale 121, a Fightklub na kanale 129.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Prawa do Energii Basket Ligi Kobiet się skończyly były na 2 lata, a ostatnio też nie wszystkie mecze pokazywali, albo zamiast hity to wybierali mało atrakcyjne spotkanie byle dany zespół pokazać.
 2