Łukasz Szewczyk01.04.2020 (18:15)brak komentarzy

Serial "Rozstania" powraca z drugim sezonem na kanał BBC First

W kwietniu 2020 roku na antenie BBC First premiera drugiego sezonu serialu "Rozstania". Nicola Walker i Stephen Mangan wcielają się w role przedstawicieli dynamicznego świata londyńskich prawników zajmujących się sprawami rozwodowymi.
Drugi sezon serialu "Rozstania" w BBC First
Rodzina Defoe wraz z konkurencyjną firmą Noble & Hale powołuje firmę Noble Hale Defoe, łącząc dawnych zaciekłych rywali po tej samej stronie stołu. Po udanym zakończeniu fuzji Ruth zmuszona jest szukać nowego celu w życiu. Dla sióstr szczęśliwy czas przełamuje niespodziewana śmierć ojca. Podczas gdy Ninę w końcu dopadają konsekwencje jej nieodpowiedzialnego zachowania, Rose i James wracają z miesiąca miodowego z planami założenia własnej rodziny.
Hannah przeprowadza głośny rozwód jednej z najpopularniejszych brytyjskich par. Prezenterka telewizyjna Fi Hansen potrzebuje pomocy w wyrwaniu się z toksycznego małżeństwa z producentem muzycznym Richim Hansenem, który zamknął jej usta umową o zachowaniu poufności, kiedy była jeszcze młoda, niedoświadczona i dość naiwna. Fi pragnie zakończyć związek oparty na przymusie i manipulacji. Ta sprawa na pewno wzbudzi zainteresowanie mediów i wypromuje nową kancelarię na londyńskim rynku. Gdy lśniąca fasada skrupulatnie skonstruowanego publicznego wizerunku pary znika, a ból i krzywda, które kryją się za marką Hansen, powoli wychodzą na światło dzienne, Hannah musi całkowicie poświęcić się sprawie, aby pomoc Fi w odzyskaniu utraconego życia.

Jednocześnie z bitwą rozgrywaną w świetle fleszy Hannah prowadzi osobistą walkę o ratowanie małżeństwa. Po zdradzie Nathana solidne podstawy ich związku zaczęły pękać. Hannah czuje się w potrzasku, rozdarta między chęcią przebaczenia, a własnymi wyrzutami sumienia. Czy namiętny romans z Christie (Barry Atsma) przyczyni się do rozstania z mężem? A może Hannah odważy się prowadzić podwójne życie?

"Rozstania" to autentyczny i wielowymiarowy portret instytucji współczesnego małżeństwa, ukazujący historie, które znane są każdemu, jak nie z własnego doświadczenia, to z opowieści rodziny i znajomych.


Premiera drugiego sezonu serialu "Rozstania" w środę (22 kwietnia 2020 roku) o godz. 22.30 na kanale BBC First. Sezon liczy 6 odcinków.